Ответы

  1.  0 0

  Karelia 6 (17662)641104 9 лет  

  Kādi sodi gaida, ja ceļu satiksmē piedalās ar transportlīdzekli, kuram nav OCTA?

  Atbilde: Par braukšanu ar transportlīdzekli, kuram nav OCTA, likumdošanā patlaban ir paredzēts administratīvais sods no 30 līdz 50 latiem. Šobrīd tiek plānots veikt izmaiņas likumdošanā, lai šos sodus paaugstinātu.

  Ņemot vērā izmaiņas ekonomiskajā situācijā un atlīdzību izmaksu pieaugumu no OCTA Garantijas fonda par neapdrošinātu transportlīdzekļu izraisītajiem negadījumiem, ir nepieciešams pārskatīt soda apmērus par braukšanu ar transportlīdzekli, kuram nav OCTA. Pretējā gadījumā varētu palielināties to ceļu satiksmes dalībnieku skaits, kas brauc bez OCTA. Tādējādi tas varētu kļūt par iemeslu OCTA prēmiju pieaugumam, jo par neapdrošinātu transportlīdzekļu izraisītajiem negadījumiem „maksā” no apzinīgo autovadītāju maksātajām OCTA prēmijām.  Šobrīd esam izstrādājuši un iesnieguši atbildīgajās institūcijās priekšlikumus, kas paredz administratīvo sodu palielināt līdz 80 - 150 latiem līdzšinējo 50 latu vietā. Savukārt, ja pārkāpums gada laikā veikts atkārtoti, tad autovadītājam paredzētais sods būs 180 līdz 250 latu apmērā.

  Reti kurš autovadītājs, kas brauc ar transportlīdzekli bez OCTA, apzinās patiesos riskus, kuriem sevi pakļauj. Ja satiksmes negadījums tiek izraisīts ar neapdrošinātu transportlīdzekli, tad negadījuma rezultātā radītos zaudējumus vainīgajam nāksies segt cietušajiem no saviem līdzekļiem, turklāt vēl maksājot visus administrēšanas izdevumus.

  Latvijas apdrošinātāju praksē ir ceļu satiksmes negadījumi, par kuriem atlīdzībās tiek izmaksāti pat vairāki miljoni eiro. Līdz šim lielākā saņemtā zaudējumu prasība ir 5,3 milj. eiro par negadījumu, kas noticis 2007. gadā Īrijā ar Latvijā reģistrētu transportlīdzekli. Ja to būtu izraisījis neapdrošināts transportlīdzeklis, tad šo summu atlīdzinātu vainīgā transportlīdzekļa īpašnieks vai vadītājs.

  Tādēļ vēlreiz aicinu autovadītājus sekot līdzi OCTA polises termiņam, kā arī vienmēr laikus iegādāties OCTA polises, lai izvairītos no neprognozējamiem izdevumiem.

Похожие вопросы

Рейтинг@Mail.ru Top.LV PULS.LV Professional rating system