Atbildes

  1.  2 0

  ice_barg (31) 1 (209)2 11 g  

  Neiroze ietver veselu virkni funkcionālu, atgriezenisku psihes traucējumu ar psihogēnu izcelsmi – tā var rasties vienīgi psihotraumas rezultātā. Šos traucējumus izraisa spēcīgs negatīvs psihisks pārdzīvojums vai biežāk – ilgstoša atrašanās psihotraumējošā situācija. Pārējie astenizējošie (novājinošie) faktori, piemēram, somatiska slimība, nepietiekams uzturs, ilgstoša psihiska un fiziska pārslodze var veicināt šo traucējumu rašanos, bet nevar būt tās tiešais cēlonis.
  Par neirotizējošu faktoru var kļūt viss, kas traucē normālu dzīvi (pārsvarā – attiecību problēmas). Te gan jāpiemin, ka katram cilvēkam ir sava normas izpratne. Piemēram, sarežģījumi darbā, konflikts ar kolēģi, paveiktā nepietiekams novērtējams vienam cilvēkam var likties katastrofa, bet citam – nenozīmīgs sīkums. Tādēļ arī neirozi izraisošie psihogēnie momenti dažādiem cilvēkiem var būt atšķirīgi. Neirožu diagnostikā ir nepieciešama ļoti individuāla pieeja katram pacientam, rūpīgi izvērtējot konkrēto situāciju un pacienta personības īpatnības. Būtiski ņemt vērā, ka pacienta pašvērtējums ne vienmēr ir adekvāts, tāpat kā viņa pretenzijas pret apkārtējiem cilvēkiem, kā arī nopietni uztvert pārdzīvojumus, ko konkrētam indivīdam ir izraisījusi, piemēram, asa vārdu pārmaiņa tramvajā.
  Tātad neirožu izcelsmei ir psihogēns raksturs, pacientam vērojami emocionāli, veģetatīvi un somatiski traucējumi. Jāuzsver, ka neirozes gadījumā cilvēkam saglabājas kritiska apjēga par slimību, bez reālās pasaules atspoguļošanas izkropļojuma. Faktiski – neiroze var rasties ikvienam cilvēkam, protams, pēc satura un intensitātes viņam „atbilstošas” psihotraumas rezultātā. Ņemot vērā mūsdienu paaugstināta stresa pilno dzīves ritmu, risks iedzīvoties neirozē ir audzis visos cilvēka vecumposmos – sākot no maza bērna, beidzot ar vecu cilvēku. Jāpiemin, ka fiziski un psihiski veseli cilvēki daudz labāk spēj pretoties pārslodzei, jo uz jebkuru stresoru neviens no mums nereaģē tikai fiziski vai tikai psihiski, bet gan – kā viens vesels (Veselā miesā vesels gars! un Veselam garam vesela miesa.).
  Tradicionāli psihiatrijā neirozes iedala:
  neirastēnija;
  histēriskā neiroze;
  uzmācību neiroze;
  depresīvā neiroze."

  1.  0 0

  monponsje 5 (4243)310 11 g  

  Nepārejoša vai ar laiku pārejoša satraukuma stadija.

  1.  0 0

  iewish 6 (5420)137 11 g  

  Njaa.. ice_barg tik skaidri wisu izskaidroja, ka man pat slinkums to wisu lasiit!

  1.  0 0

  lasma77 6 (5375)1413 11 g  

  paskaties medicinas enciklopeedijaa.

  1.  0 0

  haralds (66) 6 (6719)227 11 g  

  Ne gluzji tas pats, kas psihoze.

Līdzīgie jautājumi


Aizmirsu paroli

Рейтинг@Mail.ru Top.LV PULS.LV Professional rating system