Atbildes

  1.  4 0

  nLighted (29) 7 (47187)51356 10 g  

  Ko tu brīvdienās lietoji, ja nav noslēpums =D

  1.  1 0

  jannsann 1 (138)1 10 g  

  prieskam tad viniem tas jazin ???

  1.  2 1

  martiinii (34) 2 (373)3 10 g  

  nezainu kaa paareejie bet es zinu :p
  Sievietes dzimumorgānu uzbūve.

  Sievietes dzimumsistēmu pieņemts dalīt divās daļās:

          1. iekšējie dzimumorgāni, kas novietoti vēdera dobuma lejas daļā - mazajā iegurnī,

          2. ārējie dzimumorgāni, kas atrodas ķermeņa ārpusē.

  Pie iekšējiem dzimumorgāniem pieder - divas olnīcas, divi olvadi, dzemde un maksts. Ārējie dzimumorgāni ir kaunuma paugurs, lielās un mazās kaunuma lūpas, maksts priekštelpa, kuteklis un jaunavības plēve.

  Kaunuma paugurs ir trīsstūrveida laukums, kurš atrodas vēdera pašā lejas daļā. Kaunuma pauguru klāj apmatojums, kas sāk veidoties pubertātes vecumā. Pieaugušai sievietei augšējā apmatojuma mala veido horizontālu līniju. Kaunuma paugura rajonā zemādas slānī ir novietoti daudz taukaudu.

  Lielās kaunuma lūpas veido divas gareniskas ādas krokas, kas no abām pusēm norobežo ieeju makstī. No ārpuses tās klāj apmatojums. Lielo kaunuma lūpu ādā ir tauku un sviedru dziedzeri, kā arī īpašu dziedzeru pāris, kuru izdalītās vielas dzimumuzbudinājuma laikā samitrina maksts virsmu.

  Mazās kaunuma lūpas ir divas gļotādas krokas, kas atrodas starp lielajām. Parasti lielās kaunuma lūpas pilnībā apņem mazās. Mazās kaunuma lūpas uzskata par dzimumsajūtas orgānu, jo tajās ir daudz nervu un asinsvadu, līdzīgi kā kuteklī.

  Starp mazām kaunuma lūpām ir spraugai līdzīga telpa, kuru sauc par maksts priekštelpu. Šeit ir 2 svarīgas atveres - urīnizvadkanāls un maksts atvere.

  Kuteklis jeb klitors ir neliels veidojums, atbilstošs vīrieša dzimumloceklim. Klitors ir dzimumsajūtas orgāns, jo tajā ir sevišķi daudz jušanas nervu receptoru un asinsvadu. Šo receptoru kairināšana rada dzimumuzbudinājumu.

  Jaunavības plēve - gļotādas kroka, kas atrodas maksts priekštelpā un aizsedz ieeju makstī. Pirmā dzimumakta laikā jaunavības plēve pārplīst un var radīt dažāda stipruma asiņošanu.

  Maksts ir elastīgs cauruļveida orgāns, kas savieno dzemdi ar ārējiem dzimumorgāniem. Tās garums ir 8-10 cm, platums - 2,5 cm. Parasti maksts priekšējā un mugurējā siena ir sakļautas. Maksts sienas ir izteikti krokotas, tāpēc tās var izstiepties. Maksts elastīgumam ir svarīga loma dzemdību laikā, kad maksts stipri paplašinās, lai bērniņš varētu izkļūt ārējā vidē.

  Dzemde ir orgāns ar dobumu un biezu sienu, kurš atgādina apgriezta bumbiera formu. Meitenēm dzemde ir mazāka izmēra nekā sievietēm, kuras ir jau dzemdējušas. Dzemdi pamatā veido muskuļaudi. Tā ir nedaudz saplacināta priekšas - muguras virzienā. Svarīgākās dzemdes daļas ir ķermenis un dzemdes kakls. Ķermenis ir lielākā dzemdes daļa. Tas uz leju sašaurinoties pāriet dzemdes kaklā. Dzemdes kakla apakšējā daļa ir savienota ar maksti. Dzemdes dobumu izklāj gļotāda jeb endometrijs, kuram ir divi slāņi. Virspusējā jeb funkcionālā slānī regulāri notiek ar menstruālo ciklu saistītas pārmaiņas. Menstruāciju laikā gļotādas virspusējais slānis noārdās un ar asinīm izdalās no ķermeņa. Dziļā jeb bazālā slānī šādas pārmaiņas nenotiek. Pēc menstruācijām virspusējais slānis atjaunojas no bazālā slāņa. 16

  Olvads ir pāra orgāns, apmēram 10-12 cm garš. Olvads sākas dzemdes sānu malas augšpusē un beidzas pie olnīcas. Olvada galā ir bārkstaina piltuve. Tās uzdevums ir satvert no olnīcas izdalījušās olšūnas. Olvada iekšienē esošā gļotāda ir klāta ar skropstiņepitēliju. Mikroskopiskās skropstiņas palīdz olšūnai pārvietoties pa olvadu un nokļūt dzemdes dobumā.

  Olnīcas ir sievietes dzimumdziedzeris, kas izstrādā sievišķos dzimumhormonus. Olnīcās arī nobriest sievišķās dzimumšūnas - olšūnas. Olnīcas ir pāra orgāns ar mandeļveida formu. To garums ir 3,5-4 cm, bet platums - vidēji 2 cm. Olnīcu svars ir vidēji 5-6 grami. Olnīcā atrodas pūslīši jeb folikuli, kuros attīstās olšūnas. Piedzimstot meitenei katrā olnīcā ir līdz 400 tūkstošiem pūslīšu, un katrā no tiem atrodas viena nenobriedusi olšūna. Olšūnu nobriešana sākas pubertātes vecumā. Dzimumbrieduma periodā katru mēnesi viens folīkuls attīstās par nākamo olšūnu. Dzīves laikā parasti nobriest apmērām 400 folīkulu.5.

  Sievietes dzimumsistēmā ietilpst arī krūts dziedzeri. Tie sastāv no dziedzeraudiem, kuros veidojas piens. Krūts dziedzeri sāk attīstīties pubertātē, un pilnīgu attīstību sasniedz grūtniecības un zīdīšanas laikā.

  1.  0 0

  Dwinite 7 (32064)41437 10 g  

  Labs jautājums, Vauvinj... :D:D Domāju, ka - kā čurā - zin, bet pa kurieni? :D:D:D

  1.  0 0

  KEPKE (32) 7 (39889)421162 10 g  

  Kas tur ko nezināt.. pa vagīnu protams :))) Oi jept.. nu jau jau pa turieni ne, tad gan jau ka pa ānusu!.. nu fck kas tur arī nē? Tik pasaki vēl ka pa to ļipuku.. :D

  1.  0 0

  Sheyliina 7 (38655)413110 10 g  

  Tas tik liecina par to cik izglītota ir mūsdienu jaunatne. :):D Ietu uz attiecīgajām stundām (kuras nu nemaz nav no garlaicīgākajām) nebūtu jāuztraucas par savu nezināšanu.. :)

  1.  0 0

  ilcis 4 (1579)412 10 g  

  es zinu....uz biologjijas stundaam gaaju !!!!

  1.  0 0

  jurio (34) 1 (218)3 10 g  

  kam teu to zināt? nevari izčurāties? labi teu varu palīdzēt un parādīt personiski! ;)))

  1.  0 0

  Krisch 5 (3944)2423 10 g  

  viņas vispār nečurā, viss pats no sevis iesūcās tamponos vai paketēs :)) Es tā domāju, bet lai noskaidrotu patiesību jāveic eksperiments

  1.  0 0

  mathu 3 (713)28 10 g  

  laurin tevi laikam aukstums ietekme ligan dzekiem auksta laika svaiga gaisa vieglak to izdarit :P

  1.  0 0

  laaciiiicccc 7 (44048)430243 10 g  

  o kads atklajums

  1.  0 0

  Evisa 8 (138676)420109 10 g  

  A viņiem tas obligāti jāzin?

  1.  0 0

  iive2 6 (16299)224 10 g  

  :D jaa starp citu.. man jau shkjiet ka vinji sajauc caurumus :D tpmeer zinu ka ir viirieshi kas zin.. izgliitoti viirieshi :D

Līdzīgie jautājumi


Aizmirsu paroli

Рейтинг@Mail.ru Top.LV PULS.LV Professional rating system