Atbildes

  1.  0 0

  sophisticated (28) 6 (11350)2516 10 g  

  Atkarībā kā balina, parasta balināšana nav dārga, kaut kādas kapeikas, bet balināšana ar lāzera palīdzību maksā 20 Ls .

  1.  0 0

  sandis102 3 (836)15 10 g  

  ir veseliga bet nezinu cik maksa

  1.  0 0

  Sinty 6 (7478)2511 10 g  

  Kādi priekšdarbi man būtu jāveic, ja esmu nolēmusi balināt zobus?

  Obligāti ir jābūt salabotiem visiem zobiem. Jāveic arī zobu higiēna. Protams, arī izvērtē, vai tiešām ir nepieciešams zobus balināt. Ja starp zobiem ir sprauga, tas netraucē. Ja klients ir nolēmis likt breketes, tad tās labāk likt pirms zobu balināšanas. Ja ir zobu rota, tad to pirms balināšanas noņem un pēc tam uzliek atkal atpakaļ.

  Vai tas ir sāpīgi?

  Pats process nav sāpīgs. Pēc tam zobi var kļūt jutīgi. Bet tas nav ilgāk par pāris dienām. Ja zobi ir ļoti jutīgi, var iedzert pretsāpju tableti.

  Kādi instrumenti tiek izmantoti? Kādas firmas?

  Uz zobiem liek kapi, kuru iepriekš izgatavojis zobu tehniķis. Kape ir piepildīta ar zobus balinošu pastu. Visbiežāk izmanto ISD pool ofice materiālus. Tie sastāv no pulvera un šķidruma. Ne visās klīnikās izmanto šīs zobu kapes. Bieži vien balinātāju uzklāj ar otiņu uz visiem zobiem.  Iesaka vispirms izbalināt zobus vienā žoklī, lai redzētu atšķirību, starp balinātiem un nebalinātiem zobiem, tādā veidā izvērtējot toņa atšķirības. Jārēķinās ar to, ka plombes un kroņi nebalinās, tas nozīmē, ka pastāv iespēja, ka būs jāveic plombes vai kroņu maiņa.

  Ja pacients vēlas zobus balināt mājās, tiek izgatavota speciāla balināšanas kape, kurā iepilda balinošo vielu,un tad aplicē uz zobiem.Balināšanu veic: kapi ar balinātāju ievieto mutē uz nakti, ilgums 5-7 naktis.Ja pacients zobus vēlas balināt zobārsta uzraudzībā, tad balinošo vielu aplicē tieši uz zoba virsmas.Ir nepieciešami 2 seansi, lai izbalinātu gan augšžokļa, gan apakšžokļa zobus.Mūsu klīnikā izmanto SDI firmas zobu balinātāju.Viena žokļa balināšana aizņem stundu.

  Cik ilgu laiku aizņem balināšana?

  Ja balina visus zobus, tad tas aizņem apmēram stundu laika.

  Vai var izbalināt tikai vienu zobu?

  Ir iespējams izbalināt zobus tikai vienā žoklī. Var izbalināt arī vienu zobu, tad balinātāju uzklāj ar otiņu. Var balināt arī nedzīvus zobus. Nevar balināt kustīgus zobus, tādi parasti ir veciem cilvēkiem. Zobu kronīšus un protēzes nebalina.

  Cik ilgi saglabājas efekts? Cik bieži var balināt zobus?

  Efekts saglabājas apmēram 9 mēnešus. Procedūru var veikt reizi nedēļā un atkārtot 2 – 3 reizes. Tomēr neiesaka zobus balināt biežāk kā divas reizes gadā.

  Kā kopt zobus pēc tam?

  Pirmajā dienā pēc balināšanas nedrīkst pīpēt, nedrīkst dzert kafiju un stipru tēju. Balinātus zobus labāk tīrīt ar gēlveida zobupastām nevis abrazīvām. Ja zobi pēc balināšanas ir ļoti jūtīgi, iesaka lietot zobu pastas jūtīgiem zobiem(Sensodyne, Lacalut), kā arī ir pieejamas fluora gela aplikācijas, kuras var lietot gan zobārstniecības kabinetā, gan mājas apstākļos, piem, Elmex.

  Pēc kāda laika vajadzētu atrādīties zobārstam.

  Vai ir vecuma ierobežojumi?

  Vajadzīgs, lai būtu izveidojies patstāvīgs sakodiens, kurš izveidojas līdz 14 gadu vecumam. Bērniem līdz 16 gadu vecumam neiesaka veikt balināšanu un nekādā gadījumā neiesaka veikt balināšanu pašrocīgi mājās, jo zobārsts nevar paredzēt vai pacients spēs uzturēt perfektu mutes dobuma higiēnu.

  Alerģijas? Blakusparādības?

  Nav novērotas alerģijas. Tomēr tās ir iespējamas. Dažiem pacientiem pēc zobu balināšanas ir bijušas sāpes žokļa locītavā, bet tas ir saistīts ar to, ka žoklis ir noguris no ilgās procedūras.

  Iespējams ir arī mīksto audu iekaisums. Var rasties arī kairinājums kuņģī no balinātāja sastāva.

  Arī uz lūpām, ādas var rasties alerģija no balinātāja sastāva.

  Cenas?

  Viena žokļa balināšana vienai reizei izmaksā apmēram 60 – 150 latus. Kopējais izcenojums atkarīgs no zobu pamatkrāsas.

  1.  0 0

  vijeens 6 (13889)3313 10 g  

  Neveselīgi gan-ej 2 x gadā pie zobu higiēnista+ 2 x dienā mazgā zobus ar savu zobu pastu.NESMĒĶĒ.

Līdzīgie jautājumi


Aizmirsu paroli

Рейтинг@Mail.ru Top.LV PULS.LV Professional rating system