Labākā atbilde

  1.  0 0

  Sinty 6 (7478)2511 10 g  

  nea.. es saweejo par murmuli :)
  bet paziistu arii wienu pekausi.. ;) bet tas gan naw mans miiljums ;D

Atbildes

  1.  0 0

  filleange (31) 3 (577)14 10 g  

  zinu vienu tādu,kuru sauc par pekausi...

Līdzīgie jautājumi

 • kā sauc ...?
  logs?
 • Un kā sauc šādu rīku?
  Skaitļu virkne?  neesmu pārliecināts
 • Kā Jūs sauc?
  Alnis :DDD nesen bija vārda diena
 • Kā sauc...
  Sēņotājs:) Jo neatkarīgi no tā, kadas sēnes cilvēks lasa, viņš ir sēņotājs!
 • Kāpēc Jūras cūkas sauc par Jūras cūkām?
  Angļu un holandiešu jūrnieki un tirgotāji ieveda jūrascūciņas Eiropā, kur eksotiskie mīluļi ātri iemantoja popularitāti. Varbūt tādēļ to nosaukumā parādās vārds “jūra” — tās nāk no aizjūras. Kā jūrascūciņas kļuva par “cūciņām”, nav skaidrs. Piemēram, viena versija vēsta, kas šis nosaukums jūrascūciņām radies, jo tās izdod cūkām līdzīgas skaņas. Arī to miesas uzbūve mazliet līdzīga cūkām – ķermenim neproporcionāli liela galva, apaļš rumpis, u.tml.

  Lai kāda arī nebūtu šī dzīvnieka nosaukuma etimoloģija, šis “cūkas” vai “cūciņas” motīvs parādās arī citās valodās, ne tikai latviešu. Piemēram, angliski "jūrascūciņa" ir guinea pig (“Gvinejas cūka” — iespējams, tādēļ, ka no Latīņamerikas uz Eiropu atbraukušie jūrnieki tirgoja tās par vienu gineju, vai varbūt tādēļ, ka no Dienvidamerikas uz Eiropu kuģi parasti devās caur Gvineju Āfrikā). Vāciski to sauc Meerschweinchen (“Mazā jūras cūka” vai drīzāk kā latv. val. — “jūras cūciņa”), krieviski — Морская свинка (“jūras cūciņa”), franciski — Cochon d'Inde, (“Indiāņu cūka”), holandieši mēdza saukt to par guinees biggetje (“gvinejiešu sivēns”), Zviedrijā to sauc marsvin (no latīņu val. mare (“jūra”) un zviedru svin (“cūka”)), un grieķiski tās sauc par ινδικά χοιρίδια (“indiāņu cūciņas”). Jūrascūciņas zinātniskais nosaukums ir Cavia porcellus (porcellus latīniski = “cūciņa”).
 • Kā tu sauc savu bračku vai māsu?
  sīkais sīkā
 • Kā tevi sauc?
  Mārtiņš Māris Munkss  
 • Kā sauc mūsu tēvu?
  Parasti dēvē par Dievu
 • Kā tevi sauc?
  Zabaļa
 • kāpēc Melno jūru sauc par melno?
  Nu Wikipedia to var atrast..
  [Senākais grieķu nosaukums Puntos Axeions tomēr varētu būt saistāms ar seno persiešu vārdu axšaina - "tumšs", kas savukārt saistāms ar senos laikos pieņemto debespusu apzīmējumu ar krāsām. Melnā krāsa apzīmēja ziemeļus, bet sarkanā - dienvidus - šādi varēja rasties Melnās jūras un arī Sarkanās jūras nosaukumi.]


Aizmirsu paroli

Рейтинг@Mail.ru Top.LV PULS.LV Professional rating system