Ответы

    1.  1 0

    Garry11 6 (10341)32084 6 лет  

    понятие "кулаки" придумали коммунисты-ленинцы. это крепкие крестьяне-хозяйственники, которые кровью и потом, работая на земле, с утра до вечера, улучшали и развивали благополучие своей семьи. на латышский переведите сами

    1.  0 0

    Козерожка 8 (108139)1540225 5 лет  

    кулаки-на руках или кулаки-зажиточные люди?

    1.  0 0

    night vulf 8 (100693)572421227 1 г  

    они в кулак дрочат

    1.  0 1

    Adore 7 (56058)459261 6 лет  

    Turīgi zemnieki, kuriem PSRS laikos bija atņemts īpašums, lai padarītu to par tautas īpašumu.
    Faktiski, par kulaku vareja atzīt jebkuru, kam ir zemes gabals un pāris gotiņas, jo nekur nebija reglamentēts kas ir "kulaks". Diemžēl, ilgus gadus koptās saimniecības nereti tika vienkārši izpostītas cilvēku naida dēļ.

    1.  0 2

    lojcin 7 (92201)34176797 6 лет  

    Izplatīts viedoklis, ka tas ir strādīgi zemnieki, kas, tērauda grezni dzīvot, pateicoties sava varoņa darba, rēķina ir vairāk prasmes un smags darbs. Tomēr dūres sauca par tiem, kas ir vairāk nekā bagāts, kas vairāk atbilst dzīvo.

    Dūres sauca par tiem, kas izmantoti darbu puiši, tas ir algots darbs, un tiem, kas bija ростовщичеством laukos. Proti, dūre – tas ir cilvēks, kurš dod naudu izaugsmi, pērk zemes saviem kolēģiem iedzīvotājiem, un pakāpeniski обезземеливая to, izmanto to kā algota darbaspēka.

    Dūres parādījās ilgi pirms revolūcijas, un principā tas bija pietiekami objektīvs process. Tas ir ar uzlabotu apstrādes sistēmas, zemes visvairāk normālu objektīvu parādību, ir palielināt zemes gabalu. Vairāk liels lauks ir vieglāk apstrādāt, tas sanāk lētāks process. Lieli lauki var apstrādāt tehniku, – apstrāde katrā atsevišķā desmito tiesu sanāk lētāk, un attiecīgi šādas saimniecības ir vairāk konkurētspējīgs.

    Palielinot vērtību zemes mazdārziņu notika visas valstis, kas ceļoja no agrārās uz industriālo posmu. Tas ir labi redzams piemērā, amerikāņu lauksaimniekiem, kas šodien Amerikas Savienotajās valstīs nedaudz, bet laukus, kas plešas tālu aiz redzesloku. Šajā gadījumā attiecas uz lauku katra lauksaimnieka. Tāpēc lielāks zemes gabalu fakts ir ne tikai dabas, bet pat nepieciešams. Eiropā šis process saucās пауперизацией: ar zemes сгонялись малоземельные zemnieki, zeme скупалась un pārgāja laikā īpašumtiesības лендлордов vai nu bagāto zemnieku.

    Un kas notika ar nabadzīgajiem zemniekiem? Parasti to вытесняли pilsētas, kur viņi, vai gāja armijā, flote, tajā pašā Anglijā, vai tika rīkotas strādāt uz uzņēmumiem; vai нищенствовали, aplaupīja, mira badā. Lai cīnītos ar šo fenomenu lielbritānijā tika ieviesti savulaik likumus pret nabadzīgajiem.

    Un šāds process ir sācies Padomju Savienībā. Tas sākās pēc pilsoņu kara, kad tika veikts atkārtotu zemes skaita ēdāji, bet zeme bija pilnībā lietošanā lauksaimniekiem, tad ir zemnieks varētu zemi pārdot, ieķīlāt, dāvināt. Šo un izmantojuši dūres. Padomju Savienības pati situācija ir ar pāreju uz zemes кулакам bija maz pieņemama, jo ir saistīta tikai un vienīgi ar darbību, vienu zemnieku citiem zemniekiem.

    Pastāv viedoklis, ka kulakovs раскулачивали pēc principa – ir zirgs, tas nozīmē, ka bagāts, tas nozīmē, ka dūri. Tas tā nav.

    Lieta tāda, ka, ņemot līdzekļu ražošanā nozīmē arī to, ka uz tiem ir kāds strādāt. Pieņemsim, ja saimniecībā 1-2 zirgi, kas tiek izmantoti kā vilktspēja – tas ir skaidrs, ka zemnieks var darboties pats. Ja saimniecībā ir 5-10 zirgiem, kā vilktspēja, ir skaidrs, ka pats zemnieks šajā strādāt nevar, ka viņš vienmēr ir kādu nolīgt, kas izmantos šo zirgu.

    Definīcijas kritēriju šarnīrs bija tikai divi. Kā jau es teicu – tā ir nodarbība ростовщической darbības un izmantot algotu darbu.

    Cita lieta, ka pēc nelielām pazīmēm – piemēram, pastāv liela skaita zirgu vai lielu daudzumu tehnikas – varēja noteikt, ka šis dūri tiešām izmanto algotu darbu.

    Un ir radusies nepieciešamība noteikt, kāds būs tālākais ceļš lauku attīstībai. Tas, ka укрупнять saimniecības nepieciešams – bija pilnīgi skaidrs. Tomēr, ceļš, kurš iet caur пауперизацию (caur pārvarēšanas nabadzīgo zemnieku un izstumj tos no laukiem, vai nu pagriežot tos наемную darbaspēka), viņš tiešām ir ļoti sāpīgs, ļoti garš un сулил tiešām ir liels upuris; piemērs ar Angliju.

    Otrs veids, kas ir jārisina, ir atbrīvoties no kulakovs un pavadīt коллективизацию lauksaimniecības. Lai gan rokasgrāmatā Padomju Savienības atbalstītāji bija gan iespējas, uzvarēja tie, kuri bija par коллективизацию. Attiecīgi, кулачество, kas bija tieši konkurenci колхозам, būtu likvidēts. Tika nolemts rīkot раскулачивание kulakovs, kā sociāli svešzemju elementiem, un viņu mantu nodot создающимся колхозам.

Похожие вопросы

Рейтинг@Mail.ru Top.LV PULS.LV Professional rating system