Лучший ответ
-
0 0
Сама_Невинность (32) 7 (84699)1174180 13 лет
Satiksmes ministrija un VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) izstrādājusi grozījumus Ceļu satiksmes noteikumos, kas pilnveidos regulējumu attiecībā uz velosipēdu vadītājiem. Tostarp ir iecerēts atļaut velosipēdu vadītājiem šķērsot regulējamas gājēju pārejas braukšus, turklāt tādā ātrumā, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu.
Pašlaik Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka velosipēdu vadītāji „zebru” drīkst šķērsot tikai ejot kājām. Braukšus šķērsot neregulējamas gājēju pārejas nedrīkstēs (tas nav atļauts arī pašlaik). Ja šādi grozījumi noteikumos tiks pieņemti, norma par gājēju pāreju šķērsošanu gājēju pārvietošanās ātrumā attieksies arī uz personām, kas pārvietojas ar skrituļslidām, skrituļdēļiem u.tml. sporta vai atpūtas inventāru.
Noteikumos būs paredzēts arī, ka velosipēdu vadītājiem, braucot pa ietvi, jāpārvietojas tādā ātrumā, kas neapdraud satiksmes drošību.
Attiecībā uz velosipēdu vadītāju redzamību plānots papildināt noteikumus ar normu, ka, braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēda vadītājam jābūt tērptam apģērbā ar gaismu atstarojošiem elementiem. Pašlaik noteiktas prasības tikai velosipēda redzamībai.
Ja valdība atbalstīs grozījumus, tad turpmāk ar velosipēdu varēs pārvadāt pasažierus, taču tikai tādā gadījumā, ja šis transportlīdzeklis būs izgatavots speciāli tādam nolūkam. Tādējādi atrisinātos jautājums par tā sauktajām velorikšām, kas vasaras sezonā kā pārvietošanās līdzeklis lielākoties tiek izmantots Rīgā. Šādu velosipēdu lietošanas nosacījumi un kustības maršruti būtu jānosaka attiecīgajai pašvaldībai.
Plānots, ka specializētie tūrisma transportlīdzekļi nākotnē varētu braukt ne tikai pa ielu, bet arī pa gājēju ceļu, velosipēdu ceļu, kā arī gājēju un velosipēdu ceļu, izņemot ietves.
Ar grozījumiem tiks noteikts arī jauns pienākums gājējiem – ne tikai ārpus apdzīvotām vietām jāpārvietojas pretim transportlīdzekļu braukšanas virzienam, bet tas būs jādara arī apdzīvotās vietās neapgaismotos ceļa posmos.
Šie grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos izsludināti 19. maija Valsts sekretāru sanāksmē. Lai tie stātos spēkā, vēl jāgūst valdības atbalsts. Ar visu noteikumu grozījumu tekstu var iepazīties Ministru kabineta mājaslapā.
P.S. и не забудь свой велосипед зарегестрировать )
http://zinas.nra.lv/latvija/47794-velosipedisti-gajeju-parejas-vares-skersot-brauksus.htm
http://zinas.nra.lv/latvija/47794-velosipedisti-gajeju-parejas-vares-skersot-brauksus.htm
Ответы
-
1 0
Кед 7 (32540)31246 13 лет
не знаю как у вас, но во всём мире определение
«Пешеходный переход» — участок проезжей части, обозначенный знаками 5.19.1, 5.19.2 и (или) разметкой 1.14.1 и 1.14.2 <*> и выделенный для движения пешеходов через дорогу. При отсутствии разметки ширина пешеходного перехода определяется расстоянием между знаками 5.19.1 и 5.19.2.
может я чего то не догоняю, но велосипедист это явно не пешеход. -
-
-
0 0
Побрей киску 6 (9659)22563 13 лет
рядом велосипед веди,а если на нём,то получается как на транспортном средстве
-
-
0 0
Falcone (37) 4 (2070)38 13 лет
по правилам нельзя, но мне обычно по боку когда не велосипеде, можно и на красный, главное правильно оценивать ситуацию.
-
0 0
mapss (32) 5 (3730)1541 13 лет
по правилам нельзя только ведя лясик в руках идя ногами по дороге))
пс. но поскольку ты скорей всего без шлема, отражателей, прав, и зареганово велика, терять нечего... -
0 0
Edelion 5 (3675)1411 13 лет
По правилам дорожного движения, пересекать можно по специально предназначенной полосе для велосипедистов, которая, как правило дублируется пешеходным переходом! Если обозначения велосипедной дорожки не было, Вы должны остановиться, слезть с транспортного средства, убедиться, что нету стремительно приближающего транспорта справа и слева, затем в ускоренном порядке осуществить переход проезжей части строго по размеченному пешеходному переходу!
Де Юре!