discovery vajag skatīties, tad zināsi. a ja nopietni, tad vienkārši tas ir atkarīgs no gaismas krišanas leņķa uz zemes virsmu cauri dažādiem gaisa slāņiem, kas izfiltējot parāda tikai zilo krāsu. tāpēc arī vakarā saulei rietot ir redzamas saraka un dzeltena krāsa, jo mainās leņķis un saules ietekme uz gaisa slāņiem...
P.S. nu apmērām kaut kā tā, to rādīja pa discovery! ;)
Pēc Releja izkliedes likuma. Tā kā gaisma traucas cauri atmosfērai, tad vairums no garākajiem viļņiem dodas taisni cauri tai. Gaisā ir paliek nedaudz no sarkanās, dzeltenās un oranžās gaismas. Lai vai kā, daudzi no īsakajiem viļņiem ir absorbējuši sevī gāzes molekulas. Absorbētā zilā gaisma izstaro dažādas direktīvas. Tās ir izkaisītas pa visām debesīm. Lai, kur tu skatītos, dažas no izkaisītajām zilajām gaismām sasniegs tevi. Līdz ko tu redzi zilo gaismu uz visām pusēm no Tevis - debesis šķiet zilas.
Kad tu skaties uz horizontu, krāsu palete ir cita. Lai sasniegtu Tevi zilajai gaismai jāizlaužas cauri lielākam gaisa daudzumam. Dažas no tām atkal zikaisas pa direktīvām. Līdz zilā gaisma tevi sasniedz. Debesu krāsa tuvu horizontam izbalē vai kļūst balta.