Labākā atbilde

    1.  1 0

    Lainy (38) 6 (18238)3518 15 g  

    Forši kalni :) Un līdzīgs karogs kā mums. :) Vairs nekas cits prātā nenāk. Vēl viņiem ir tie kvalitatīvie minerālūdeņi, bet nekā diži īpaša tur nav, tikai skaista daba.

Atbildes

    1.  0 0

    will-not-say 3 (762)25 15 g  

    Slēpošana... austriešu konfektes... Vīne...

    1.  1 1

    munkss (38) 8 (207590)542235 15 g  

    Ar komisāru Reksi
    Vīnes valsi
    Vīnes desiņām  Vairāki Austrijas tradicionālie ēdieni, kā Vīnes šnicele (Wiener Schnitzel) un ābolu strūdele (Apfelstrudel), ir guvuši starptautisku atzinību un citās valodās vairs nav jātulko.
    Ar drosmi stāties pretī divām varām - Hitlera Vācijai un Staļina PSRS
    Austrija divdesmitajā un divdesmit pirmajā gadsimtā
    Pēc Pirmā Pasaules kara Austrija pat ar būtisku Nāciju Līgas, ASV un citu valstu palīdzību nespēja izkļūt no trūkuma. Tādēļ saasinājās sociālās pretrunas un radikalizējās politiskās partijas. Sekojot Vācijai, arvien lielāku ietekmi valstī guva Austrijas nacisti. Pēc Ādolfa Hitlera nākšanas pie varas, Vācija atzina Austriju par "vācu zemi" un 1938.g. 12. martā tā aneksijas (anšlusa) rezultātā arī tika pievienota Vācijai un, gluži kā Kārļa Lielā laikā, Austrija tika pārdēvēta par Ostmarku.
    Otrajam Pasaules karam tuvojoties beigām, sabiedrotās valstis - ASV, Lielbritānija un PSRS 1943.g. oktobrī parakstīja deklarāciju, kurā vienojās, ka pēc atbrīvošanas Austrijas neatkarība tiek atjaunota. Taču patiesībā Austrija pilnībā neatkarību atguva tikai 1955.g., pēc ilgstošām sarunām starp ASV, Lielbritāniju un Franciju no vienas puses un PSRS no otras. Tā kā Austrijas austrumu daļu, ieskaitot Vīni, no fašistiskās Vācijas armijas bija atbrīvojusi Sarkanā armija, Padomju Savienība nevēlējās atteikties no tādējādi iegūtās ietekmes Austrijā. Tikai pēc Austrijas piekrišanas ievērot stingru politisko neitralitāti un atteikšanās jebkad atļaut savā teritorijā izvietot citu valstu militārās bāzes, PSRS beidzot piekrita atjaunot Austrijas neatkarību.
    Austrijas ekonomiskā situācija 20.gs. otrajā pusē manāmi uzlabojās. 1960.g. tā pievienojās Eiropas Brīvās Tirdzniecības asociācijai, bet 1961.g. tā kļuva par Eiropas Kopienas (šobrīd Eiropas Savienība (ES)) dalībnieci. 21.gs. sākumā Austrija ir viena no ekonomiski attīstītākajām Eiropas valstīm.

    Vietas Austrijā UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā
    http://lv.wikipedia.org/wiki/Vietas_Austrijā_UNESCO_Pasaules_mantojuma_sarakstā

    Austrijas administratīvais iedalījums
    http://lv.wikipedia.org/wiki/Austrijas_administratīvais_iedalījums

    Austrijas pilsētu uzskaitījums
    http://lv.wikipedia.org/wiki/Austrijas_pilsētu_uzskaitījums

    Valsts valoda – vācu bet katrā federālajā zemē runā savā dialektā. Vācu valoda vairāk kā 9 izloksnes . Austrijas nauda, protams, ir eiro. Uz eiro monētām ir attēlotas lietas un personas, kas raksturo Austriju – radikālā pacifiste Berta fon Sutnere un ģeniālais komponists Volfgangs Amadejs Mocarts, slavenākās celtnes – Secesijas ēka Vīnē, kuru var uzskatīt par pirmo jūgendstila arhitektūras paraugu Austrijā, krāšņā Belvederas pils un Sv. Stefana katedrāle, kas jau kļuvusi par Vīnes simbolu. Protams, nav aizmirsti arī Austrijas dabas raksturīgākie elementi: uz eiro centiem attēlots gan slavenais ēdelveiss, gan koši zilā kalnu puķe genciāna, gan maigās Alpu prīmulas.

    Austrija- bagāta Alpu republika, kura sava imidža spodrināšanai intensīvi ekspluatē klasisko mūziku. Ar Mocarta portretiem rotājas gan šokolādes tāfelītes, gan tasītes ar Vīnes kafiju, bet Štrausa melodijas skan vai visos restorānos zilās Donavas krastos. Tūristi šeit izklaidējas kur nu kurais: medību, psihoanalīzes un operas pazinēji dodas uz Vīni, mūsdienu mākslas baudītāji - uz Grācu, kas 2003. gadā lepojās ar Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. Dramatisku ainavu cienītāji dodas uz Zalcburgu, kur reiz dzīvoja Volfgangs Amadejs un kur tagad kučierus ar greznajām, lakotajām karietēm cenšas izspiest no ielām miniatūrie "smārti".
    Vadoties no apsvērumiem "cena / kvalitāte", Austrijas kūrorti ir vieni no labākajiem - ne velti tie vilina tūkstošiem atpūtnieku uz saviem slavenajiem slēpošanas kūrortiem. Alpos tos gaida omulīgi ciematiņi, lieliskas slēpošanas trases un profesionāli instruktori. Insbruka - Tiroles nozīmīgākā pilsēta un tai pašā laikā viens no ainaviskākajiem valsts kūrortiem. Šeit ir lieliski apstākļi nodarbei ar jebkuru ziemas sporta veidu. Te atrodas Arlberga rajons, kas apvieno vairākus pasaulē pazīstamus kūrortus, kā Leha, kur atpūšas karaļnamu pārsāvji un kur lieliska slēpošana ir garantēta visas sezonas laikā, leģendāro Sant Anton, kas salīdzinājumā ar Lehu ir demokrātiskāks, taču ļoti dārgs, kā arī šeit ir vairāki mazāki kūrorti kā Cīrsa, St. Kristof u.c. Ne mazākā mērā interesanta ir Octalas ieleja, kas apvieno Zeldenes, Hohzeldenes, Gurglas, Ventas u.c. kūrortus. Salīdzinoši zemas cenas un lieliskas iespējas slēpošanai piedāvā kūrorti, kas atrodas ap 60km no Insbrukas, Cillertāles ielejā (Maierhofena, Zell am Ziller u.c.)

    Populārās viesnīcas Austrijā
        Išgla FLIANA
        Išgla PIZ ARINA
        Išgla BERNINA
        Išgla PANSIJA ZANGERL
        Obergurgla AUSTRIA
        Obergurgla LAURIN
        Išgla ALPENROSE

    Austrija - ISCHGL Vieta, kur veiksmīgi savienot tusiņu ar aktīvu atpūtu!
    Austrija - FLACHAU Flachau, tiem kas mīl ērtības – īss transfērs, jauni pacēlāji un platas trases!
    Austrija - SÖLDEN Ledājs, kas izkausē sirdi!
    Austrija - MAYRHOFEN Katrai nogāzei ir savs īpašais valdzinājums. Vieta, kur justies vislabāk
    Austrija - OBERGURGL Jauns slēpošanas kūrorts, viens no visaugstākajiem Austrijā!
    Austrija - ZELL AM SEE Zell am See ir viens no populārākajiem kūrortiem Austrijā, kas piedāvā plašas sportošanas un atpūtas iespējas arī tiem, kas nav plānojuši veselu nedēļu pavadīt uz slēpēm.
    Austrija - St ANTON Viens no divpadsmit labākajiem Alpu kūrortiem - „Best of the Alps”!

    Valsts īpašās iezīmes. Kalnu slēpošana un slaveni komponisti – tas ir valsts lepnums, tas, kas padara Austriju atšķirīgu citu valstu vidū. Izseni valsts pazīstama kā slavenu un ģeniālu komponistu dzimtene. Šeit dzīvojuši un strādājuši Volfgangs Amadejs Mocarts, Ludvigs van Bēthovens, Johans Štrauss, Johannes Brāms, Francis Jozefs Haidns, Francis Pēters Šūberts. Visi pazīst slavenos Vīnes valšus. Tālu aiz Austrijas robežām ir pazīstama tās tautas mūzika – kalniešu dziesmas un dejas, kuras dzied un dejo tautas instrumentu – ģitāras, flautas, vijoles, cimbalas – pavadībā. Neparastas ir dziesmas ar raksturīgo rīkles skaņu – jodelēšanu.

    Kalnu slēpošana nav tikai populārākais sporta veids Austrijā vien, tas ir arī viens no galvenajiem valsts ienākumu avotiem. Katru gadu Austriju apmeklē apmēram 15 miljoni tūristu, no kuriem lielākajai daļai ir slēpes pār plecu. Austrijas Alpos izvietojušies apmēram astoņdesmit lieli slēpošanas reģioni, kā arī daudzi nelieli kūrorti, kas piedāvā lieliskus treniņu apstākļus sportistiem un atpūtas iespējas kalnu slēpošanas sporta entuziastiem.
    Austrija ir pirmā no Alpu valstīm, kas iemācījās celt sarežģītas pacēlāju sistēmas, kuras savieno dažādas nogāzes. Tieši Austrijas kartē pirmo reizi parādījās plaši slēpošanas reģioni, kuros bija vairāki kūrorti. Austrijas kalnu slēpošanas trases ir aprīkotas ar visjaunākajām tehnoloģijām, pacēlājus nemitīgi modernizē, apkalpošana kūrortos ir nevainojama.
    Ēdieni. Austriešu virtuvei raksturīgi sātīgi ēdieni. Ievērojamu vietu tajā ieņem dažādi tradicionālie gaļas ēdieni un daudzi konditorejas šedevri. Austriešu lepnums ir slavenā Vīnes šnicele. Neatņemama austriešu svētku mielasta sastāvdaļa ir asinsdesas. Katrā no deviņām Austrijas federālajām zemēm ir savi neordināri ēdieni, piemēram, Burgenlandes virtuvē centrālā vieta pieder polentai (mamaligai) – kukurūzas miltu putrai, kuru gatavo visdažādākajos veidos. Cieņā ir vistas gaļas, zoss gaļas vai zivju ēdieni. Zalcburgas un Tiroles apgabalos virtuves valdnieces ir klimpas ar dažādiem pildījumiem: gaļu, spinātiem vai sieru. Austrija pārsteidz ar saldo miltu ēdienu pārpilnību: dažādu veidu ābolu pīrāgiem, vaniļas biskvītiem, kurus papildina dažādu veidu rieksti un augļi, gardi pudiņi. Austriešu konditoru lepnums ir visā Eiropā slavenā strūdele, kuru gatavo no dažādiem augļiem, rozīnēm un kanēļa.

    Dzērieni. Austrieši dievina kafiju. Ikvienā Austrijas kafejnīcā no šā dzēriena dažādās pārpilnības vai raibs gar acīm griežas. Kafijas baudīšanas kultūra Austrijā ir izkopta līdz pilnībai un ir sasniegusi tādu līmeni, ka, ja Jūs vienkārši pasūtīsit kafiju, Jūs var nepareizi saprast, jo ir jāpiemetina, kādā veidā un ar kādām garšvielām dzēriens pagatavojams. Vislielākajā cieņā ir kapučīno ar pienu vai saldo krējumu, kas pārkaisīts ar kakao pulveri un šokolādes skaidiņām. Austrijā lielā cieņā ir alus un vīns. Lielākā daļa vīnu ir baltvīni, kas darīti Austrijā. Nemazāk izplatīts ir karstvīns, kuru pazīst arī ar glitveina nosaukumu – uzkarsēts sarkanvīns, kuram pievienotas dažādās garšvielas. Stipru alkoholisko dzērienu cienītāji var nogaršot Obstleru – dzērienu, kuru gatavo no augļiem. Austrijā pazīstamākā no alus šķirnēm ir „Stiegl“, kurai ir jau vairāk nekā 500 gadu ilga vēsture. Šis dzēriens ir gaišās un vieglās klases alus.
    Vīne ir Austrijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta. Tā atrodas pie Donavas upes valsts austrumos. Gadsimtiem bijusi Hābsburgu impērijas galvaspilsēta. Devusi nepārvērtējamu ieguldījumu pasaules kultūrā, it sevišķi mūzikā. Vīne ir slavena ar klasicisma un jūgendstila arhitektūru un savām greznajām kafejnīcām. Ievērojamākās vietas ir Graben - viena no ievērojamākajām ielām, Hofburg - Austrijas imperatoru ziemas rezidence, Stephansdom - Vīnes galvenā baznīca, Šēnbrunnas pils (Schloss Schönbrunn) - Austrijas imperatoru vasaras rezidence, Burgtheater - ievērojamākaias Vīnes pilsētas teātris, Ringstraße - viena no ievērojamākajām ielām, Vīnes Valsts opera - viens no ievērojamākajiem operteātriem pasaulē.
    Grāca ir pilsēta Austrijas dienvidos pie Muras upes, otra lielākā pilsēta Austrijā. Štīrijas federālās zemes galvaspilsēta. Pilsētā ir labi saglabājusies vecpilsēta. Grāca ir liels izglītības centrs, pilsētā atrodas sešas universitātes ar 40 000 studējošo.
    Zalcburga ir pilsēta un Zalcburgas provinces galvaspilsēta Austrijas rietumu daļā un Alpu kalnu ziemeļu nogāzē. Pilsēta atrodas pie Zalcahas upes. Zalcburga ir viens no ievērojamākiem Austrijas un Eiropas kultūras centriem – 1997. gadā Zalcburgas Baroka stilā veidotajai vecpilsētai tika piešķirts UNESCO pasaules kultūras mantojuma statuss. Zalcburgā piedzimis arī komponists Volfgangs Amadejs Mocarts. Zalcburga pazīstama arī ar mūziklu Mūzikas skaņas. Arī mūsdienās Zalcburgā tiek rīkoti mūzikas un teātra pasākumi. Viens no krāšņākajiem un apmeklētākajiem ir ikgadējais Zalcburgas mūzikas festivāls, kur skan galvenokārt Mocarta mūzika.

    Domāju, ka iesākumam tev pietiks

    1.  0 0

    kukuliitis 4 (1103)39 15 g  

    reksis :D

    1.  0 0

    BlonDj 6 (14450)3314 15 g  

    Ar to, ka viņi ir cilvēki.

    1.  0 0

    Seroquel (36) 7 (27359)4520 15 g  

    fignja svarcnegers vai kas tur bij.. un mocarts nav austrietis

    1.  0 0

    AntiAngeL (37) 7 (38141)4830 15 g  

    ka vinu karogs lidzigs musu  

    1.  0 0

    DiiDii 7 (31461)31345 15 g  

    Ar jodeļētājiem

Līdzīgie jautājumi


Reģistrācija Aizmirsu paroli

Рейтинг@Mail.ru Top.LV PULS.LV Professional rating system