kakls trakoti sāp, iesakiet kādu mājas recepti kā izārstēt kaklu.Tējas tikai īslaicīgi palīdz! Siltums: raugieties, lai kakls un krūtis, kā arī kājas vienmēr būtu siltumā, tai pašā laikā izvairoties no svīšanas. Siltums ir vajadzīgs asinsritei, un tas atbalsta organismu un imūnsistēmu.
Skalošana: ar regulāru skalošanu ik pēc aptuveni 1-2 stundām no mutes un rīkles dobuma izskalo slimības izraisītāju. Vislabāk ir izmantot šķīdumu, kas satur tādas dezinficējošas sastāvdaļas kā mārsils un salvija. Klasisks līdzeklis no vecmāmiņas krājumiem ir skalošana ar jūras sālsūdeni. Glāzē remdena ūdens vienkārši izšķīdina pustējkaroti sāls un ar šķīdumu pāris minūtes skalo rīkli.
Tējas dzeršana: dziedējošas un kairinājumu mazinošas tējas iekļūst vēl dziļāk rīkles dobumā. Noderīgas ir, piemēram, augu tējas ar alteju, salviju, māllēpēm, malvu, mārsilu vai ceļteku lapām.
Šķidrumu dzeršana: parasti saaukstēšanās gadījumā ir svarīgi dzert daudz šķidruma, lai organisms varētu ātri izskalot slimības ierosinātāju – silta tēja vai karsts piens ar medu maigi dziedē un remdē sāpes.
Sīpolu un medus sīrups: pārbaudīts mājas līdzeklis. Sagrieziet nomizotu sīpolu mazos gabaliņos un samaisiet ar labu medu. Sīpola gabaliņiem jābūt pilnībā pārklātiem ar medu. Ļaujiet maisījumam pa nakti ievilkties, tad nokāsiet, lai atdalītu sīpola gabaliņus, un iegūto sīrupu pa tējkarotei izdzeriet dienas laikā.
Augi: kakla iekaisuma gadījumā īpaši palīdz anīss, fenhelis, kumelītes, salvija vai mārsils – kā tēja vai sūkājamās tabletes.
Inhalācijas: atdala krēpas un dezinficē kakla un rīkles dobumu – inhalācijas ar dziednieciskiem augiem un jūras sāli atslābina.
Sūkājamās tabletes: saglabā gļotādu mitru un atkarībā no sastāvdaļām arī dezinficē. Labi iedarbojas, piemēram, izstrādājumi, kas satur Islandes ķērpi, salviju vai mārsilu.
Vannas: sagādājiet sev atslābinošu vannu ar dziednieciskām piedevām (ja jums nav drudža) un pēc tam kārtīgi izgulieties. Organismam vajag atpūtu un mieru, lai atkal atgūtu spēkus.
Kompreses: klasiskas, piemēram, ir biezpiena un kartupeļu kompreses. Tās stimulē imūnsistēmu un aktivizē organisma aizsargspējas. Akūtu kakla sāpju gadījumā uzlieciet aukstu kompresi, ilgstošāku kakla sāpju gadījumā izmantojiet siltu kompresi.
Omas recepte gripozas infekcijas gadījumā ar paaugstinātu temperatūru
Tautas gudrība apgalvo, ka saaukstēšanās nāk trīs dienas, paliek trīs dienas un trīs dienās aiziet. Sen zināmi un pārbaudīti mājas līdzekļi palīdz organismam tikt galā ar infekciju: daudzi no tiem satur antibakteriālas un antivīrusu vielas. Citi stimulē asinsriti un paaugstina ķermeņa temperatūru. Tādējādi tie palīdz organismam un stiprina tā spēju aizsargāties pret infekcijām.
Etiķa komprese: mitra kāju komprese iztvaikojot atvēsina ķermeni un nodrošina temperatūras izlīdzināšanos. Svarīgi ir tas, ka šīs procedūras laikā viss ķermenis, ieskaitot kājas, saglabā siltumu. Samaisiet vienādās daļās augļu etiķi ar aukstu ūdeni. Iemērciet šķīdumā trauku dvieli, izgrieziet un salociet kompresē. Pārklāšanai labi noder frotē roku dvielis. Mainiet kompresi, pirms kļūst auksti.
Sviedrēšanās ar tēju: klasisks drudža mazināšanas līdzeklis ir liepu vai plūškoka ziedu tēja. Tā palīdz organismam nakts laikā izsvīst infekciju. Divas tējkarotes ziedu pārlejiet ar verdošu ūdeni un ļaujiet desmit minūtes ievilkties. Izdzeriet pirms gulētiešanas.
Karsta vistas zupa: ASV zinātnieki atklājuši, ka vistas zupa iedarbojas antibakteriāli un ierobežo augšējo elpceļu infekciju. Turklāt karsta zupa paaugstina ķermeņa temperatūru un mazina locītavu sāpes. Jāņem vērā: efektīvs ir tikai mājās gatavots vistas buljons, gataviem produktiem pēc zinātnieku atzinuma ir daudz vājāka iedarbība.
Biezpiena komprese: biezpiens atvēsina, noņem uztūkumu, mazina sāpes un novērš iekaisumu. Uzziediet 500 gramu biezpiena uz plānas kokvilnas drānas apmēram 1 cm biezā kārtā. Salokiet drānu tā, lai starp kaklu un biezpienu būtu tikai viena materiāla kārta. Uzsildiet kompresi līdz ķermeņa temperatūrai (piemēram, uz radiatora) un uzlieciet uz kakla. Pārklājiet ar biezu dvieli. Nēsājiet kompresi, kamēr biezpiens izžūst.
Kartupeļu komprese: brūnie tupeņi uzglabā siltumu un pakāpeniski to izstaro. Izvāriet četrus vai sešus vidēja lieluma kartupeļus. Novietojiet tos uz trauku dvieļa, kas izklāts ar virtuves salveti. Salokiet dvieli tā, lai krūšu kompresei veidotos apmēram 20x20 cm liela paciņa. Kakla kompresei sarullējiet kartupeļu masu. Tad uzmanīgi kartupeļus saspiediet. Novietojiet dvieli uz krūtīm vai aptiniet ap kaklu un nostipriniet ar šalli. Noņemiet paketi, kad tā vairs nav silta.
Citi padomi labsajūtas uzlabošanai saaukstēšanās slimību gadījumā
Ģērbieties silti un atbilstoši laika apstākļiem.
Iespēju robežās izvairieties no sarokošanās.
Mazgājiet rokas biežāk nekā parasti.
Izmantojiet tikai jaunas deguna salvetes.
Nodrošiniet sev pietiekami daudz atpūtas.
Guliet pietiekami ilgi.
Gādājiet par labsajūtu veicinošu atmosfēru ar svecēm un eļļas lampām, kam ir dabiskās smaržvielas, kas attīra gaisu.
Atslābinoša masāžā var nākt par labu, ja saaukstēšanās nav pārāk smaga un jums nav drudža.