Labākā atbilde
-
0 0
DrDestroy 7 (81057)4726 12 g
Piekrītu Evil-devil - uz p-n pusvaditāju pāreju bāzes balstīta visa mūsdienu modernā elektronika. Nozime ir tāda, ka bez tā nav iedomājama mūsdienu tehnoloģija vispār. Atverot jebkādas elektroniskas ierīces plates, pat skatoties ekrānā, Tavā priekšā ir tūkstošiem, miljoniem acīm neredzamu diodīšu (p-n pāreju), kā arī kas ieslēgtas integrālajās/mikroshēmās un lielu, acīm redzamu diožu (piem, barošanas kontūri/taisngrieži, gaismas diodes utt.)
Diodes kā atsevišķi elementi ir izstrādāti ar ļoti dažādām, specifiskām īpašībām - tuneļdiodes, Ganna diodes, gaismas diodes, lavīndiodes, stabilitroni, varikapi utt utjp..
Tieši par sakariem - elementārs piemērs - kombinācijā ar kondensatoru diode veic "jātnieka" - lietderīgā zemfrekvences signāla "nocelšanu no lieljaudas zirdziņa" - nesošās frekvences.
Vēl kādu plaši pazīstamu piemēru: teiksim, jebkura elektroniska ierīce, kas barojas no tīkla sprieguma, ir aprīkota ar barošanas bloku, kura neatņemama sastāvdaļa ir diožu taisngriezis. Pats nosaukums rāda, ka diodes kaut ko "griež". Un tās "griež" maiņspriegumu, pārvēršot to par pulsējošu līdzspriegumu (par pulsu izlīdzināšanu tālāk rūpējas jau citi elementi). Kāpēc tas tā notiek!? Te arī parādās galvenā diodes īpašība - vadit elektrisko strāvu tikai vienā virzienā. To var salīdzināt ar ūdens slūžām, vai, teiksim, ar mums visiem ļoti pazīstamajem aizvirtnīšiem (kādam , iespējams, ir arī sāpīgas atmiņas par zilumiem uz kājām :D, ieejot lielveikalu sekcijās vai rotējošām durvīm.).
Atbildes
-
1 0
evil-devil (35) 6 (8935)2413 12 g
slinkums gari rakstīt, bet karoče procesora uzbūve un citu elektronisko lietu esamība nav iedomājama bez diodēm.