Atbildes

Līdzīgie jautājumi

 • kādas šķirnes suni jūs sev vēlētos? kapēc?
  Rotvelleru vai dobermani. Kāpēc?? Tāpēc, ka mani pievelk sliktie, skarbie puiši un arī atbilstoša paskata suņi. Ar tādu suni pie sāniem justos drošāk nekā ar to krancīti, kas lecot pa trepēm var kājas salauzt.  
 • Kādu suni šķirni tu ieteiktu aktīviem cilvēkiem Rīgā un laukos, bet kuras sunu šķirnes nevajadzētu turēt pilsētā?
  nezinu gan..kaut kur biju lasijis,ka katrai zodiāku zīmei ir sava suņa šķirne,bija pat kas līdzīgs kalendāram,lai varētu visu apskatīt kas un kā..
 • vai jums patīk suņi,kādas šķirnes?
 • Kuras šķirnes suņuki jums patīk vislabāk ?
 • kuras šķirnes suņi ir labi sargi?
  eemm... man laukos ir rotveilera jauktenis,bet no vinja sargs nu nekads nav :D
  es domaju ka tie bezskirnes ir tie labakie,jo kaiminjos dzivo daudz bezskirnes suni(parastie latvijas)un tie pasi labakie sargi:)
 • Kādas šķirnes suņuku Tu sev gribētu? :)
  tādu kas man jau ir - rotveileru
  mana meitenīte ir tik superīga un aizrautīga
  kādreiz baidījos, bet tagad, kad pašai tāds ir, ar smaidu nolūkojos uz katru rotiņu, kas nāk pretī
 • Kādas ir galvenās vīnu šķirnes?
  Vīniem liekas ir tikai divas šķirnes.

  1) baltvīns
  2) sarkanvīns

  Savkārt tās katra iedalās skābajos, pusskābajos, pussaldajos saldajos. Tad katra no šīm iedaļām sadalās dzirkstošajos un nedzirkstošajos.
  100% gan par savu atbildi neesmu pārliecināts, bet liekas ka tā ....

  Kamēr vīna popularitātes straujais pieaugums kalpojis par pamatu daudz dažādu vīna darītavu izveidei, iecienītākās vīna šķirnes joprojām ir palikušas vecās – Merlot, Cabernet Sauvignon un Chardonnay. Pie tām vēl pieskaitiet Pinot Noir, Shiraz, Sauvignon Blanc un Pinot Grigio, un būsiet ieguvuši turpat vai visas populārākās vīnu šķirnes. Tam visam ir racionāls pamats – tie ir patiešām labi vīni, turklāt plaši pieejami.

  Tomēr ir vērts atcerēties, ka pastāv vēl vairākas šķirnes, kuras ignorēt nebūtu prāta darbs. Turpmāk minētajā sarakstā sniedzam jums padomus attiecībā uz vīnu šķirnēm, kas bieži vien tiek nepelnīti piemirstas.

  SARKANVĪNI

  Mourvedre
  No šīs vīnogu šķirnes ražo vidēji pilnīgu sarkanvīnu ar ķiršu un ogu aromātiem. Tā zemā skābuma pakāpe padara vīnu par viegli dzeramu. Francijā šos vīnus sauc par Mourvedre, bet Kalifornijā un Austrālijā to pazīst ar nosaukumu Mataro.
  Pasniegt kopā ar: putnu gaļu vai pastu.
  Rekomendējam nodegustēt: Cline Cellars Mourvedre Ancient Vines

  Zweigelt
  Šīs sarkano vīnogu šķirnes pirmsākumi meklējami Austrijā, tomēr pēdējā laikā to audzē arī citos reģionos, piemēram, Ontārio. Vīns ir ļoti pilnīgs, ass un ar jaukiem tannīniem.
  Pasniegt kopā ar: marmora steiku vai karbonādi.  Rekomendējam nodegustēt: Heinrich Blauer

  Nebbiolo
  Pārsvarā šo vīnogu šķirni audzē Itālijā un no tās ražo pilnīgu vīnu ar augstu alkohola un tannīnu saturu. Aromātu buķetē dominē šokolādes toņi, bet garšā – viegli ogu un augu apakštoņi.
  Pasniegt kopā ar: medījumu.
  Rekomendējam nodegustēt: Pio Cesare

  Cinsault
  Bieži vien šo šķirni izmanto vīnos kā piejaukumu. Daudzi nezina, ka Cinsault ir viena no stādītākajām šķirnēm Francijas dienvidos, Āfrikas ziemeļos un Dienvidāfrikā. Cinsault un Pinot Noir krustojums Pinotage ir ļoti iecienīta Dienvidāfrikas sarkanvīna šķirne. Cinsault vīniem raksturīga patīkama smarža un zīdaina struktūra, tajos ir zems tannīnu saturs un garšā dominē zemeņu tonis. Bieži vien no Cinsault vīnogām taisa arī rozā vīnu.
  Pasniegt kopā ar: zivi vai putnu gaļu.  Rekomendējam nodegustēt: Les Jamelles Rose

  BALTVĪNI

  Albarino
  Pārsvarā šķirni audzē Spānijas ziemeļrietumos, kā arī Kalifornijā. Vīnogu īpašā plānā miza vīnam piešķir lieliskas ābolu, bumbieru un citrusaugu garšu un aromātu iezīmes. Albarino raksturīgs augsts skābuma līmenis un to parasti ilgi mucās neiztur.
  Pasniegt kopā ar: zivi un vēžveidīgajiem.  Rekomendējam nodegustēt: Nora

  Marsanne
  Marsanne vīnogas kalpo par pamatu baltvīnam, kam raksturīgi bagātīgi citrusaugu un bumbieru aromāti. Marsanne vīniem ir zems skābuma līmenis un tiem raksturīga ļoti pilnīga struktūra. Tos parasti dzer vēl jaunus.
  Pasniegt kopā ar: gaļīgām zivīm, piemēram, zobenzivi.
  Rekomendējam nodegustēt: Tallarook

  Viognier
  Visai reta balto vīnogu šķirne, kurai raksturīgas lielas ogas, no kurām ražotais vīns ir pilnīgs un lepojas ar izteiktiem persiku un aprikozu aromātu toņiem. Visvairāk šo šķirni audzē Rhone upes ielejā un Kalifornijā.
  Pasniegt kopā ar: asu, garšvielām bagātu ēdienu, piemēram, ķīniešu ēdieniem.
  Rekomendējam nodegustēt: Cuilleron

  Verdelho
  Šīs vīnogas audzē Portugālē jau kopš 15. gadsimta un tās ir viena no šķirnēm, ko izmanto slavenā Madeira pagatavošanā. Pēdējos gados šos vīnogulājus plaši audzē Austrālijā. Verdelho ir augsts skābuma līmenis un tam raksturīgi tropisko augļu aromāti.
  Pasniegt kopā ar: viegliem veģetāriešu ēdieniem.  Rekomendējam nodegustēt: Chapel Hill Verdelho

  Nebaidieties lauzt stereotipus un nomēģināt kaut ko atšķirīgu. Jūs nejutīsieties vīlies, nodegustējot jebkuru no šeit minētajām vīnu šķirnēm, tāpēc droši piedāvājiet sev un saviem viesiem jaunus apvāršņus vīna garšošanā.
 • Kādas šķirnes kafiju,tēju Jūs dzerat?
  Merrild nešķīstošo
  un zaļo tēju :D hwz kā saucās. bet garšīga
 • Vai esat dzīvē redzējuši Latvijas zilās šķirnes govi un zaļo vārnu? - >
  Opaa, zaļā vārna????? Kurš viņu ir nokrāsojis? :D Pirmā dzirdēšana par tādu... Bet zilo govi gan esmu redzējusi, cik uziet... man te kaimiņiem un radiniekiem saimniecībā ir pa pārītim tādas...


Reģistrācija Aizmirsu paroli

Рейтинг@Mail.ru Top.LV PULS.LV Professional rating system