Labākā atbilde
-
0 0
iive2 6 (16299)224 17 g
Angļu un holandiešu jūrnieki un tirgotāji ieveda jūrascūciņas Eiropā, kur eksotiskie mīluļi ātri iemantoja popularitāti. Varbūt tādēļ to nosaukumā parādās vārds “jūra” — tās nāk no aizjūras. Kā jūrascūciņas kļuva par “cūciņām”, nav skaidrs. Piemēram, viena versija vēsta, kas šis nosaukums jūrascūciņām radies, jo tās izdod cūkām līdzīgas skaņas. Arī to miesas uzbūve mazliet līdzīga cūkām – ķermenim neproporcionāli liela galva, apaļš rumpis, u.tml.
Lai kāda arī nebūtu šī dzīvnieka nosaukuma etimoloģija, šis “cūkas” vai “cūciņas” motīvs parādās arī citās valodās, ne tikai latviešu. Piemēram, angliski "jūrascūciņa" ir guinea pig (“Gvinejas cūka” — iespējams, tādēļ, ka no Latīņamerikas uz Eiropu atbraukušie jūrnieki tirgoja tās par vienu gineju, vai varbūt tādēļ, ka no Dienvidamerikas uz Eiropu kuģi parasti devās caur Gvineju Āfrikā). Vāciski to sauc Meerschweinchen (“Mazā jūras cūka” vai drīzāk kā latv. val. — “jūras cūciņa”), krieviski — Морская свинка (“jūras cūciņa”), franciski — Cochon d'Inde, (“Indiāņu cūka”), holandieši mēdza saukt to par guinees biggetje (“gvinejiešu sivēns”), Zviedrijā to sauc marsvin (no latīņu val. mare (“jūra”) un zviedru svin (“cūka”)), un grieķiski tās sauc par ινδικά χοιρίδια (“indiāņu cūciņas”). Jūrascūciņas zinātniskais nosaukums ir Cavia porcellus (porcellus latīniski = “cūciņa”).
Atbildes
-
-
-
0 0
usver 6 (7538)358 17 g
Sabiedē jamās kādreiz - varbūt būs tas prieks dzirdēt kviekšanu. tās esot iesauktas par aizjūras cūciņām, jo jūrnieki eiropā ievazājuši. Tādēļ, lūk.
-
0 0
gross23 (38) 4 (2289)36 17 g
mājas apstākļos viņš ir tīrs un labs, bet kad sajūt ūdes tuvumu, droši vien baigi ņemās tajā rokās pa visurieni.