Atbildes

  1.  2 0

  iive 7 (41980)2512 14 g  

  LETA--CNN. Britu speciālistu komanda noskaidrojusi atbildi uz jautājumu, kas gadsimtiem ilgi ir nomocījusi zinātnieku, akadēmiķu un krogu apmeklētāju prātus - kas bija pirmais, vista vai ola?


  Ģenētikas speciālists, filosofs un vistu fermas īpašnieks ir atraduši atbildi uz šo jautājumu - tā bija ola.

  Vienkārši izsakoties, iemesls slēpjas faktā, ka ģenētiskais materiāls dzīvnieka dzīves laikā nemainās. Tādēļ pirmais putns, kas, iespējams, pirmsvēsturiskos laikos attīstījās līdz tam, ko mēs sauktu par vistu, vispirms ir eksistējis kā embrijs olā.

  Notingemas universitātes evolūcijas ģenētikas profesors Džons Brukfīlds pavēstīja, ka par šo rašanās kārtību nav šaubu.

  Dzīvajam organismam olas čaumalā ir jābūt tādam pašam DNS kā vistai, par ko tas izaug, norādīja zinātnieks.

  "Tādēļ pirmā dzīvā lieta, par kuru mēs varam nešaubīgi runāt kā par kādu dzīvās pasaules pārstāvi, būtu šī pirmā ola. Līdz ar to es secinātu, ka pirmā bija ola," uzskata Brukfīlds.

  Pie līdzīga slēdziena nonāca Londonas Karaliskās koledžas profesors Deivids Papino un vistu fermas īpašnieks Čārlzs Bornss.

  Zinātnes filosofijas eksperts Papino piekrita, ka pirmā vista radās no olas un tas pierāda, ka pirms vistām bija vistas olas.

  Viņš norādīja, ka cilvēki kļūdās, uzskatot, ka pirmā visas ola piederēja kādu citu putnu pārim, kas nebija vista un gailis.

  "Es kā argumentu neizmantotu apgalvojumu, ka tā ir vistas ola, ja tajā neatrodas vista," piebilda Papino. "Ja ķengurs izdētu olu, no kura izšķiltos strauss, tā pavisam noteikti būtu strausa ola, nevis ķengura ola."

  Lielbritānijas tirdzniecības organizācijas "Great British Chicken" priekšsēdētājs Bornss arī pārliecināts pievienojās olas atbalstītāju nometnei.

  "Vēl pirms pirmās vistas parādīšanās bija olas. Protams, tās varbūt nebija tādas visas olas, kādas mēs tās pazīstam tagad, bet tās bija olas," piezīmēja Bornss.

  1.  0 0

  GUTZ 3 (926)36 14 g  

  shkiet ka pirmais bija zakkis :P

  :D

  1.  0 0

  LadiesLoveMe 5 (4293)127 14 g  

  Pirma bija ola, jo vista ir radusies no olas, kuru izdeja kaut kas, kas vel nebija uzskatams par vistu, bet evolucija darija savu :D

  1.  0 0

  arnitka (37) 6 (9459)2423 14 g  

  a varbūt gailis? :D

  1.  0 0

  prooferz 5 (3496)48 14 g  

  dinozaurs nozaudeeja kreiso seeklinieku, laikam ola... :))

  1.  0 1

  Sinty 6 (7478)2511 14 g  

  es domaju ka wista.
  kaut kas ar kautko sakrustojaas ne taa , ka gala rezultaataa iznaaca kaut kas wistweidiigs...
  kaut gan ola ar waretu but ieguta taa pat.. nu nez.. es esmu par wistu :D

  1.  0 1

  HaL 1 (148)1 14 g  

  VISTA

Līdzīgie jautājumi

 • Kas radās pirmais: vista vai ola?
  ja pienem:,ka pasaulee naaca pirmais ādams taatad  OLAS
 • Kurš bija pirmais vista vai ola?
  atklaats ka vista...kkaads dinozaurs bijis. :D
 • Kas bija pirmais, vista vai ola?
  Ir atklāts,ka tomēr ola.Tajos tur....kādos tur dinozauru laikos....kaut kas par aukstu laiku un kalniem....tad šļūdoņiem...kaut ko lasīju.Ola- ola.
 • Kas bija pirmais vista vai ola?:)
 • Kas bija pirmais vista vai ola?
  Kā nu kura vista un kā nu kura ola.
 • kas tad bija pirmais,vista,gailis vai ola?
  Sākumā bija omlete un vēršacs, bet ola, vista un gailis radās jau pēc tam
 • kas tad iisti bija pirmais? vista vai ola? :D :D
  a kur tad paliek cālītis? :D
 • Kas bija pirmais cepta vista vai cepta ola?
  Pirmā bija cepta vista, jo to uzcepa uz ugunskura, bet olu uz ugunskura nevarēja uzcept, jo pannu toreiz vēl nebija Šovakar man kaut kāds murgojamais uznācis.
 • Vai kādam ir izdevies noskaidrot kas bija pirmais, vista vai ola?
  es domāju ka pirmais bija kaut kāds dīvains radijums kas sapārojās ne ar to radījumu un radījās ola no kā radās vista, vai arī tā ola tikai pakļauta radiācījai vai kam citam :D sanāk ka principā pirmais bija "ex kaviņturdzivnieks'' un tad ola un tad vista :)
 • kas bija pirmais vista vai ola(pamato savu atbildi)?
  Zinu, ka uz šo jautājumu jau sen mēgināts rast risinājumu, bet tomēr.. Pēdējās dienas īpaši centos atbildēt uz šo jautājumu un izsecināju, ka pirmā bija vista. Tiktiešām - vista!
  Tas pierādāms ļoti vienkārši. Kā jau zināms, ir divas pasaules rašanās hipotēzes. Pirmā - kreacionisms [pasauli radījis radītājs], otrā - evolūcijas teorija [dzīvība radusies nejauši, pati no sevis, attīstījusies no vienkāršā uz sarežģīto]. Tātad. Ja uzskatam, ka pasauli radījis radītājs, tad atceramies, ka no sākuma viņš radīja dzīvniekus [nekādu olu!]. Tas pierādās arī tad, ja ticam evolūcijas teorijai. Dzīvās radības attīstījās un tādā veidā kļuva par vistām. [Iespējams no sākuma bija daži spalvaini dinozauriņi, kuri sadraudzējās ar citiem dinozauriņiem - un lūk! Mēs iegūstam vistu! Tā attīstas un negaidīti sāk dēt!] Tātad vista apsteidz olu!
  Šķietami atbilde ir rasta, taču negaidīts pavērsiens! Izrādās, ka britu zinātnieki jau pirms krietna laika noskaidrojuši, kas bija pirmais - vista vai ola? Pēc viņu domām, pirmā bija ola. Viņuprāt, vienkārši izsakoties, iemesls slēpjas faktā, ka ģenētiskais materiāls dzīvnieka dzīves laikā nemainās. Tādēļ pirmais putns, kas, iespējams, pirmsvēsturiskos laikos attīstījās līdz tam, ko mēs sauktu par vistu, vispirms ir eksistējis kā embrijs olā.
  Ziniet? Šoreiz es zinātniekiem neticēšu [viņi neizklausās īpaši pārliecinoši]. Tātad. Pirmā bija vista. :] Droši vien, domas atkal dalās. Vieni teiks, ka pirmā bija ola, citi, ka vista, bet vēl kāds apgalvos, ka vista un ola abas bija nepirmās  


Reģistrācija Aizmirsu paroli

Рейтинг@Mail.ru Top.LV PULS.LV Professional rating system