Labākā atbilde
-
2 0
DrDestroy 7 (81057)4726 11 g
Kāpēc nevar!? Uztaisi pārtraucēja kontaktus pankūku vai kanalizācijas vāku lielumā un varēsi arī Ķegumu pārtraukt...neradot ozonu.
Odium77 pateica, bet man gribētos nedaudz piebilst, lai Tev būtu skaidrība, kāpēc tomēr tas vai šitas notiek vai nenotiek.
Elektriskās strāvas plūsmu var salīdzināt ar upi. Strāvas stiprums tas ir upes platums, dziļums, spriegums - upes ātrums. Kur upe plata straume ir lēna, pareizi!? Kur upe sašaurinās, ūdens skrien ātrāk. Tā arī ar elektrību vados. Kontaktu saskares virsmas laukums ir tāds, kāds tas ir un lielāku "plūsmu" cauri triekt nevar, ne, triekt jau var, bet problēmas sākas, kad kontakts pārtrūkst un atkal savienojas. Pārāk liela strāva vienkārši kausēs kontaktus, pārāk liels spriegums - dedzinās. Gribam laist lielāku "straumi"!? -lūdzu, nekādu problēmu, bet tad attiecīgi treknākus kontaktus. To var parādīt arī uz formulām, pamatā ir mums visiem labi zināmais Oma likums, pretestības lielums tieši proporcionāls vadītāja garumam un īpatnējai pretestībai un apgriezti proporcionāls škērsgriezuma laukumam, un, tā kā strāvas stiprums (I=U/R) ir apgriezti proporcionāls pretestībai, tad attiecīgi tieši proporcionāls šķērsgriezuma laukumam, 5.klases aritmētika, ja samazinas šķērsgriezuma laukums (mūsu gadījumā -kontaktu saskares virsmas), attiecīgi palielinās pretestība (upe kļūst šaurāka) un attiecīgi pieaug tās ātrums -t.i. - spriegums, kas var izsaukt kontaktu virsmu pastiprinātu dzirksteļošanu un dedzināšanu/oksidēšanos, izolācijas caursišanu.