Labākā atbilde
-
1 0
Ramona (33) 6 (12304)43276 15 g
Apdeg un vēl kā. Mati paliek sausi un nespodri, lai tos taisnotu,
matiem jābūt spēcīgiem un veselīgiem. Bet ilgstoša taisnošana tos nogalina
Atbildes
-
2 0
rose4you 3 (758)28 15 g
Jaaaaaaaaaaa, tas ir kaitīgi matiem, tāpec vajag lietot pareizus matu kopšanas līdzekļus
-
-
-
0 0
Odium77 7 (43719)3414 15 g
aga, taa ir matu mociishana. jo mazaak kraaso, jo mazaak ziekjee zhelejas un puush lakas, un kaa citaadi brutaali iespaido, jo mazaak tie tiek mociiti.
-
1 1
kiki692 3 (645)7 15 g
Pilnīgi nekaitīgs nav nekas
Mūsdienu tehnoloģijas un pētījumi ļauj tikt pie kārotās frizūras samērā ātri un lielākoties veiksmīgi, vien jāatceras, ka par matiem jāparūpējas gan pirms, gan pēc procedūras, neatkarīgi no tā, vai tie taisnoti ar pannu vai ķīmiski. Un aizrauties ar pārāk biežu pannas lietošanu arī nav ieteicams. Salona "HairBaltic" friziere Inta Eglīte zina stāstīt – ja matu taisnošana ar pannu tiek veikta katru dienu un netiek izmantoti līdzekļi, kas aizsargā matus no karstuma, tas ir kaitīgi.
"Iedomājieties – mati ir pusmitri un mēs tos pakļaujam 180 grādu karstumam. Ja uz mata nav aizsargkārtas, karstums ieiet tieši matā, tā zvīņas tiek maksimāli atvērtas un aizvērt tās nevar. Es iesaku pannu izmantot ne biežāk kā reizi divās nedēļās. Lietojot to intensīvāk, mats kļūst pārāk atvērts, sauss un pūkains, sevišķi tagad, kad ārā ir mitrs laiks, lietus un sniegs," stāsta Inta Eglīte.
Būtiski ir izvēlēties kvalitatīvu pannu, jo to virsmas ir dažādas – keramiskās, jonizējošās, ar vairākiem aizsargslāņiem, kas ir saudzīgākas pret matiem. "Matus var izstiept arī ar fēnu un pannu lietot tikai galiem, jo tos tāpat regulāri apgriež vai arī nostiepj tās vietas, kuras, veidojot ar fēnu, nav sanākušas pietiekami taisnas. Savukārt, ja ar pannu matus stiepj visā garumā, jāņem vērā, ka tiem jābūt gandrīz sausiem un ka pa vienu šķipsnu ar pannu nevar braukāt daudzas reizes – jāieliek un ātri, viegli jāizņem. Ja grib sasniegt perfektu rezultātu, mati jāsadala mazākās šķipsnās, savukārt, ja tā viegli – ar pannu var pārbraukt pāri virsējām šķipsnām," iesaka Inta Eglīte.
Lai mati būtu veselīgi, izskatītos labi un maz ciestu no taisnošanas, tie ir jāpiebaro. Ar to vien nepietiek, ka matus izmazgājam ar šampūnu un ieliekam tajos balzamu – noteikti vajadzīga maska vienu reizi nedēļā; ļoti labi ir arī izsmidzināms serums katram matu tipam, kas tos aizsargā no apkārtējās vides kaitīgās iedarbības.
Matu ķīmiskā taisnošana nav tik biežs process kā taisnošana ar gludekli, tāpēc Inta Eglīte šo procedūru vērtē kā nekaitīgāku, bet tieši tikpat kaitīgu kā krāsošana vai ilgviļņu likšana. Un, ņemot vērā, ka uz matiem iedarbojas īpašs ķīmisks sastāvs, arī šajā gadījumā matiem jābūt koptiem un pabarotiem.
Ķīmisko matu taisnošanas procedūru veic reizi trijos vai četros mēnešos. Matus izmazgā, uzliek tiem ķīmisko sastāvu, patur noteiktu laiku, līdz tas iedarbojies, un pēc tam skalo nost. Matus izstiepj ar pannu un uzliek otru kārtu ķīmiskā sastāva. Kā teic Inta Eglīte, pannas izmantošana ne vienmēr ir obligāta, citreiz pietiek ar ķīmiskā sastāva iedarbību un tas atkarīgs no firmas, kas sastāvu ražojusi.
"Piemēram, lietojot firmas "Goldwell" līdzekli, var iztikt bez pannas, savukārt firmas Keune ražojumam vajag izmantot pannu," paskaidro Inta Eglīte. Trīs dienas pēc procedūras nav ieteicams matus nedz saņemt astē vai uzspraust uz augšu, nedz mazgāt. Ja kādu no šiem aizliegumiem pārkāpj, efekts var pazust un parādīties lokas.
Nav visiem piemērota
Ķīmiskā matu taisnošana nav ieteicama, ja ir ļoti lokaini un smalki mati. Cirtains mats pēc savas struktūras ir daudz sausāks nekā taisns, un, ja mats ir atvērts un krāsots un ja tam visam pa virsu vēl tiek uzlikta ķīmija, tas var nolūst un kļūt pūkains.
"Ķīmisko taisnošanu neiesaku arī tad, ja matiem liktas virsū vairākas krāsas, piemēram, meitene bijusi blondīne, tad izdomājusi iekrāsot tumšākas šķipsnas vai visus matus nokrāsot tumšus, varbūt pa vidu bijis vēl kāds variants. Ķīmiskajā rezultātā visus iepriekš veiktos procesus var redzēt, plus vēl mati var nolūzt līdz pat četriem centimetriem. Tāpat ir arī ar balinātiem matiem – tie var nolūzt jau pēc pirmās ķīmiskā sastāva kārtas uzlikšanas, nemaz nedodot matiem iespēju iztaisnoties," brīdina Inta Eglīte.
Friziere skaidro, ka ķīmiskajai matu taisnošanai nevajadzētu būt spējai iegribai vai untumam, bet gan pirms šīs procedūras vajadzētu konsultēties ar frizieri, vai konkrētajiem matiem to vispār drīkst darīt; frizierim jānovērtē, kādā stāvoklī ir mati, lai izvēlētos atbilstošu ķīmisko sastāvu, jo ir standarta produkti un ir tādi, kas piemēroti bojātiem matiem.
"Vismaz mēnesi pirms matu ķīmiskās taisnošanas tos vajadzētu īpaši palutināt ar barojošām maskām un serumiem. Arī divas nedēļas pēc ķīmiskās taisnošanas par matiem vajadzētu rūpēties vairāk nekā parasti. Iesaku lietot izsmidzināmos proteīnus, kas matus pabaro un piešķir tiem spīdumu," saka Inta Eglīte.
Visaktīvākās matu taisnotājas, kā pastāstīja Inta Eglīte, ir sievietes vecuma grupā no 20 līdz 30 gadiem. "Bērniem matus ķīmiski taisnot labāk nevajadzētu, to nevajadzētu darīt līdz 16 gadu vecumam, jo mats vēl veidojas, un nevar paredzēt rezultātu," iesaka Inta Eglīte.
Friziere atminas arī tādus gadījumus, kad klientes pāris dienas pastaigājušas ar iztaisnotiem matiem un pēc tam ieradušās un paziņojušas, ka tomēr grib cirtas. Inta Eglīte teic, ka atdabūt iepriekšējo efektu ir grūti; jāpagaida, kamēr mati pie saknēm ir atauguši un tiem ir iepriekšējā forma. Savukārt, ja arī dažiem mēnešiem vēlēšanās pēc taisniem matiem nav mazinājusies, pie saknēm ataugušos matus atkal izstiepj.
Matu ķīmiskā taisnošana nav lēts prieks un cena atkarīga gan no matu garuma, gan bojātības pakāpes un līdz ar to izmantotā ķīmiskā sastāva. Sievietēm matu taisnošana izmaksā sākot no 40 līdz pat 200 latiem, savukārt vīriešiem - sākot no 20 latiem, jo vairumā gadījumu viņiem tomēr nav krāsoti mati un var izmantot standarta produktus, kas pakalpojumu nesadārdzina. Procedūra var aizņemt līdz pat četrām stundām.
Vīrieši interesējas biežāk
Izrādās, vīrieši par matu ķīmisko taisnošanu interesējas biežāk nekā sievietes, un tie, ko daba apveltījusi ar cirtainiem matiem un kam ir vēlme pēc taisniem, labprāt šo pakalpojumu izmanto. Inta Eglīte spriež, ka viņu problēma varētu būt tā, ka tad, kad mati paaugas, tie ir ļoti kupli un, no vienas puses, it kā gribētos audzēt matus garākus, bet tie ir lokaini, tāpēc nav ērta sajūta, turklāt cirtaini mati izskatās īsāki, savukārt izstiepjot – garāki. "Vīriešiem mati ir stiprāki, tajos ir daudz pigmentu. Viņiem taisnošanas process ir mazāk kaitējošs, bet ilgāks, un bieži vien efekts ir grūtāk iegūstams, jo vīriešiem iespēja, ka matiem sacirtosies, ir daudz lielāka nekā sievietēm. Kopšana tāda pati, bet man šķiet, ka vīriešiem tomēr ir vieglāk, jo, ja esošā frizūra apnīk, tad matus var nogriezt atkal īsus, bet liela daļa sieviešu tomēr vēlas garus matus," teic friziere. Jāpiebilst, ka mati taisnošanas rezultātā var kļūt līdz pat desmit centimetriem garāki.
Ko darīt tiem, kuri ķīmiski iztaisnot matus nevar, bet ik pa laikam tomēr uznāk kāre pēc taisniem un gludiem matiem? Inta Eglīte teic, ka pie dabiskajiem matiem var pieaudzēt taisnas mākslīgās šķipsnas. Ja saviem matiem ir tendence nedaudz cirtoties, tad ar pannas palīdzību tos var izstiept, un rezultāts būs iepriecinošs.
Fakti par matu taisnošanu
Veicot pētījumus un testēšanu desmit valstīs, Vācijas un Japānas zinātnieki izveidojuši matu taisnošanas sistēmu, kas vienlaikus līdzsvaro arī matu struktūru. Klients iegūst noturīgi taisnus un gludus matus.
Ja matu ķīmiskā taisnošana nav iespējama, tad var izmantot speciālo pannu; šādā gadījumā obligāti jālieto aizsarglīdzekļi pret karstumu.
Matus taisnot ar pannu ieteicams ne biežāk kā reizi divās nedēļās.
Ķīmiskā taisnošana nav ieteicama krāsotu un balinātu matu īpašniecēm, kā arī bērniem un jauniešiem līdz 16 gadiem.
Taisnojot mati var kļūt līdz pat desmit centimetriem garāki.
Matu ķīmisko taisnošanu labprāt izmanto arī vīrieši. -