Лучший ответ
-
1 0
Tokachikanaka 6 (13455)2720 15 лет
На латышском?
Я не жадная!
Virsmas aktīvie savienojumi (tālāk tekstā VAS), kuri ir sintētiskie mazgāšanas līdzekļu sastāvdaļa, mūsdienās uzskatāmi par vienu no nozīmīgākajām vielu grupām, kuru ražošanas apjomi nemitīgi pieaug. Bez sintētiskām virsmas aktīvām vielām arī daudzas dabiskas izcelsmes vielas var tikt izmantotas kā mazgāšanas līdzekļi, piemēram, kazeīns, saponīni, lanolīna atvasinājumi, polisaharīdi. Tie netiek praktiski izmantoti, jo ir dārgi.
Ir piecu virsmaktīvo vielu veidi: anjonu tipa virsmaktīvās vielas (anjonaktīvas vielas), katjonu tipa virsmaktīvas vielas (katjonaktīvas vielas), amfolītās virsmaktīvas vielas (cviterjonaktīvās vielas), nejonu virsmaktīvas vielas un fluorinētas virsmaktīvas vielas. Visplašāk izmanto anjonaktīvas vielas. Nejonu un amfolītās virsmaktīvas vielas ir ievērojami dārgākas par anjonaktīvām vielam. Salīdzinot VAS toksiskumu, anjonaktīvus un fluorinētās virsmas aktīvās vielas tiek atzītas par vairāk viskaitīgākajām.
Mazgāšanas līdzekļu sastāvdaļas:
var būt toksiskas ūdens organismiem,
var izraisīt ģenētiskas izmaiņas vai iedarboties uz ūdens attīrīšanas iekārtu ķīmisko un bioloģisko procesu,
var nokļūt dzīvajos organismos un uzkrāties to šūnās.
Alerģiskas reakcijas visbiežāk izraisa pulveriem pievienotās piedevas (stabilizatori, antioksidanti, krāsvielas, optiskie balinātāji, smaržvielas, enzīmi), ne mazgāšanas līdzekļa pamatsastāvdaļas. Arī fosfāti var izraisīt alerģiskas reakcijas. To saturs veļas pulveros var svārstīties robežās no 10-25%.
Что тебя конкретно интересует?