Atbildes

  1.  0 0

  piksija (32) 5 (2681)311 15 g  

  Noskakot hipotenūzas garumu, un tad izrēķinot leņķi, pēc kura nosaka fotogrāfēšanas laiku..., vai arī izmantojot mmy stars programmu... :)
  Ja vajag sīkāk atraksti! :) varu palīdzēt!

  1.  0 0

  Regis (57) 5 (3834)125 15 g  

  Saulainā laikā nostājies tā, lai būtu redzama sava ēna, paskaties pulkstenī cik tas rāda un salīdzini ar ēnu, kuru redzi fotogrāfijā. Šis paņēmiens der tikai tad, ja tu atrodies tai pašā vietā, kurā ir uzņemta foto un aptuveni nedēļu uz vienu vai otru pusi no laika, kuru tu redzi savā pulkstenī. Cits laiks, cita vieta un saules krišanas leņķis ir pavisam cits. Vai nu arī jāņem talkā astronomi.

Līdzīgie jautājumi

 • Kā noteikt, kurš ir kurš?
  ....apčamdīšana - TICAMĀKAIS paņēmiens!
 • Kā var noteikt?
  acu ziiliites, nomierinoshajaam taas ir sashaurinaatas, stimuleejoshajaam palielinaatas, tad uz vediiba, un tas ko runaa.
 • Jūs varat noteikt ko vēlaties sapņot?
  man piemeram sapni balstas uz dienas notikumiem..es nevaru noteikt ko sapnoju,bet ja diena ir garlaiciga bijusi un diezgan tada skumja tad mani sapni ari nebus nekadi raibie,bet ja jautra un atra..es varu sapnot krasainus un par realus sapnus kas notiks rit vai parit..es to vnk nosapnoju.
 • Kur pārbaudīt/noteikt...?
  tiesam...pameginat jau vareji...bet nezinu vai kaads spes atbildet...es tiesam nevaru pateikt kas un kaa...bet veiksmi tev meklejot atbildi
 • Vai var noteikt numuru?
  par kartes papildināšanu tik smalki nezinu, bet operatoram parādās abonenta telefona IMEI.
 • Vai var noteikt dziesmu pēc vārdiem?
  būtu ārzemju būtu vienkāršak, uzbāž trubā shazam, noķer kad skan, un gatavs, dziesma atrasta, nu ja vienīgi nav kaukāda nepopulārā. Vēl var mēģināt noķert kad skan pa rādžu, dažiem mājas loksnē pleilists tiek ielikts.
 • kā var noteikt kad izveidojas pilsēta?
  Man liekas, ka ir daži objekti ar kuru rašanos uz teritorijas, un dažādu lielumu, kuri raksturo šo teritoriju, tuvināšanos noteiktam skaitlim - tieši no šī brīža var sacīt ka šī teritorija ir pilsēta.

  1)  Valdība, tiesa, baznīca, kaut kāds kanalizācijas veids, kapsēta, ūdens krātuve, vieta kur tiek veikta ārstniecība, mūris (senos laikos) u.t.t.
  2) Raksturojušie lielumi - iedzīvotāju skaits, teritorijas laukums - nav absolūti (piemēram, tas kas Āfrikā ir pilsēta, varbūt netiks  saukts "pilsēta".

  Par Rīgu:

  Senākajā Livonijas hronikā, t.s. Indriķa hronikā minēts (IV nodaļas 5. paragrāfā), ka 1200. gadā, kad kur Daugavas grīvas lībiešu vecākais Aso ierādīja bīskapam Albertam vietu (locum) apmetnes celšanai Daugavas labajā krastā, apmēram 15 km attālumā no upes ietekas jūrā.[1] Ierādītās vietas dienvidu un austrumu dabiskā robeža bija Daugavas pieteka — Rīgas upe (vēlāk saukta arī par Rīdzeni, tai sašaurinoties - Rīdziņu). Pie Rīgas upes ietekas Daugavā bija izdevīga vieta ostai — paplašinājums, - t.s. Rīgas ezers. Blakus atradās vietējo iedzīvotāju ciemi (viens pie Rīgas ezera, otrs — pie Rīgas upes ietekas Daugavā - skat. Rīgas lībiešu ciemi). Hronikas V nodaļā minēts, ka 1201. gadā esot sākts celt Rīgas pilsētu plašā jeb klajā laukā (in campo spatioso), kura tuvumā bijis iespējams ierīkot ostu (V:1), 1202. gadā esot ieradies Alberta brālis Engelberts ar pirmajiem namniekiem (cives) (VI:2), bet pēc tam bīskaps pārcēlis no Ikšķiles uz Rīgu arī Livonijas bīskapijas sēdekli.

  Avoti nav vienoti jautājumā par pilsētas dibinātāja personu. Vecākā Livonijas atskaņu hronika min, ka "pēc tam drīz bīskaps Bertolds sāk celt Rīgu kā jau vīrs, kas nāk, lai paliktu šeit labuprāt".[2] Arī citi avoti - Jaunākā Livonijas atskaņu hronika, Vartberges Hermanis, Augustīns Eicedijs, Johans Renners un Baltazars Rusovs, Dionīsijs Fabricijs un Kristians Kelhs, - par Rīgas pilsētas dibinātāju dēvēja bīskapu Bertoldu. Tikai 16. gadsimta beigās sarakstītajā Bazīlija Plīnija Rīgas vēsturē dzejā minēts bīskaps Alberts kā pilsētas dibinātājs. Kopš 1740. gada, kad pirmo reizi tika nodrukāta Indriķa hronika, historiogrāfijā iegājās kā vispārpieņemts pilsētas vēsturi sākt ar 1201. gadu un par tās dibinātāju pieņemt bīskapu Albertu.
 • Vai Jūs pēc sievietas rokām varētu noteikt viņas vecumu ?
  es vispār nemāku noteikt vecumu :D nu labi - zīdaini no pensionāra atšķiru, bet tā... vai cilvēkam ir 35 vai 45 gadi - grūti pateikt. :) galvenais, ka rokas ir sakoptas! :)


Reģistrācija Aizmirsu paroli

Рейтинг@Mail.ru Top.LV PULS.LV Professional rating system