Labākā atbilde

  1.  1 0

  Кэролайн 6 (17518)31439 10 g  

  ārsti ir dažādi, un bieži gadās satikt nogurušo ārstu!

Atbildes

  1.  1 0

  likky666 7 (27714)3917 10 g  

  NU nezinu gan vai tiešām ir tā, ka necenšas... Kaut ko jau vienmēr dara, bet jautājums ir tāds, vai pacients aktīvi piedalās šajā procesā... Bet sliktai ārstēšanai arī ir iemesli:

  1. Kompensējamo medikamentu ir ļoti maz. Piemēram, Krona slimības slimniekiem tagad ir pieejama iespēja piedalīties pētījumā, kuri jau ir devuši labus rezultāts, taču šie medikamenti izmaksā 200 Ls mēnesī! Vai parasts iedzīvotājs ko tādu var atļauties? Turklāt šādu gadījumu ir daudz, kad cilvēks vienkārši nespēj atļauties šo ārstēšanu.

  2. Dārgas izmeklēšanas metodes. Latvijā nemaz nav pati jaunākā aparatūra. Lai diagnosticētu, jāpērk ļoti dārgas iekārtas. Piemēram, viens doplerogrāfs maksā ap 100 000 Ls, kompjūteris maksā aptuveni miljonu. Mūsu valsts kasē vienkārši nepietiktu tam līdzekļu.
  Turklāt arī pašas ierīces, kuras varētu izmantot ārstēšanā ir pietiekami dārgas. Mūsu valstī ir divas prioritātes- kardioloģiju un onkoloģija, lielākā daļa līdzekļu tiek novirzīta šajās nozarēs un pārējiem sadala tik, cik ir.

  3. Lielākā daļa iedzīvotāju pie ārsta dodas jau tādās stadijās, kurās jau vairs nevar palīdzēt

  4. Liela daļa pacientu arī nav motivēti piedalīties slimības ārstēšanā. Te varbūt arī  daļa vainas jāuzņemas ārstiem, kuri diezgan maz komunicē ar pacientiem, TAČU ir tā, ka uz vienu ģimenes ārstu (vismaz manā pilsētā) ir aptuveni 4000 iedzīvotāju. Viņš katram pacientam pēc būtības drīkstētu veltīt tikai vidēji 3-10 minūtes. Domājat, ka šādi var izrunāt visus svarīgos jautājumus, izmeklēt un pārrunāt rīcības plānu? Liela daļa iedzīvotāju arī to tik vien gaida, ka viņiem izrakstīs zāles, tad, kad ārsts saka, ka jāatsakās no alkohola, jādzīvo veselīgāk, neviens jau vairs neklausās.

  Bet nu vislielākā problēma ir saskatāma tieši finansējuma trūkumā. Nevaram mēs atļauties ne tādus medikamentus, ne aparatūru. Tam katastrofāli trūkst līdzekļu. Turklāt vel jau ir arī tāds svarīgs faktors, kā atalgojums. Visi labākie speciālisti dodas uz ārzemēm, jo par viņu darbu maksā labāk, nekā šeit LV, tāpāc palikušajiem nav īsti motivācijas strādāt. Domāju, ka ir jāaizmirst par visām mātēm Terēzēm. Nav tāda pasaule, ka var pārtikt tikai no gaisa un ūdens. Turklāt katrs ārsts nomocījies sešus gadus universitātē, kur drā* visos caurumos un vēl izejot rezidentūru ne vienmēr grib muļļāties par sīku atalgojumu.

  1.  0 0

  iDcore 6 (5932)339 10 g  

  Tāpēc jāsāk domāt, kā viņiem īstie tiek aprēķināta alga.. Skaties, ka ne pēc pacientu skaita..

  1.  0 0

  seville 7 (25364)339 10 g  

  Principā visiem patīk nodarboties ar pašārstēšanos, reti kurš apzinīgi profilakses pēc aiziet pie ārsta un tā.

Līdzīgie jautājumi

 • Vai tas ir tas kam jānotiek?
  Attiecības ir svarīgas, bet nevajag aizmirst arī par personīgo dzīvi! Dažreiz ir tā ka kad izveidojas pāris tad tiek aizmirsti draugi.... un ja nav draugu tad vienīgais ar ko kontaktējas ir tā otrā pusīte.... un protams ka ja kontaktējas tikai ar vienu cilvēku tad agrāk vai vēlāk viņš "piegriežas" =//
 • vai bieži tā notiek......
  Gadās jau bieži!!!   zato ir liela kompānijas izvēle!!!    ;]
 • Kas notiek ar usb?
  # Pārliecinies, ka Izredzetais ieteiktais štrunts vispār strādā.. Pieslēdz pie citas kastes..
  # Ja tomēr tas štrunts strādā, tad sāc domāt vai tikai k-kas nav kastē svilis, lai gan 6USB ar vienu piegājienu ir smags gājiens..

  Vispār, kas par perētājsistēmu..?  
 • kas tad notiek?
  Nevajag izmantot bezmaksas pieejamos vai zagtos failus, tad arī nebūs tik daudz problēmu ar visādām kļūdām un lapu nepilnībām.. Un lielākoties mājaslapu īpašnieki pēc pamācības ir uzstutējuši gatavu mājaslapu, bet lai to apkalpotu zināšanu nepietiek..
 • kas notiek?
  ai kaut kādus sūdiņus tak viņiem gribās savārīt te, jo savādāk ir garlaicīgi, neviens nesūdzās, nekasās utt
 • Kas tur notiek?
  kādreiz arī ar tiem mms tā bija, tas laikam atkarīgs no kā uz ko tu sūti, bet nu es nezinu...man no zz un zz fiksi nosūtas :)
 • Kādēļ tā notiek?
  Piedzīvojumus vajag un gruzons pazudīs...
  Dzīve bez čakariem ir garlaicīga -)))
 • Kas notiek ar suņiem?
  Ja cilvēki grib, lai suns dzīvo CILVĒKU pasaulē un pēc visiem civilizācijas likumiem, tad cilvēks arī atbild par SAVĀ pasaulē pieņemtajām uzvedības normām. Suns būs cilvēka labākais draugs tikai tādā gadījumā, ja cilvēks viņu būs tā IZAUDZINĀJIS. Suņu saimnieku atrunas nelaimes gadījumā ir nepieņemamas.
 • Kas tur notiek?
  Tur notiek kaut kas interesants! :D
  Vīruss, kontakts, iestatījumi, temperatūras režims, cietnis... daudz, kas var būt.
  Avira nav Dievs, it īpaši, kā 99% tās lietotājiem, free version. :)
  Esmu diletants, bet pēc tāda simptomu apraksta, domāju, atliek cerēt uz kādu pieredzējuša(vai varbūt ne tik pieredzējuša) datoriķa varbūtības trāpīšanu desmitniekā.
  Attaisi vaļā, izkustini, pārbaudi kontaktus, štekerus, pāŗspraužamos pozīciju slēdžus. Ievelc kaut to ACC free, lai izskenē un salabo sistēmas reģistra ceļus, iztīri no drazas, izpūt putekļus. Nu tas tā - par skādi nenāks.


Reģistrācija Aizmirsu paroli

Рейтинг@Mail.ru Top.LV PULS.LV Professional rating system