Atbildes
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
0 0
Androvss 4 (1680)310 15 g
Katru dienu es cenšos sevi cienīt vai mīlēt, bet nesanāk...ļoti niopietns darbs nepadarīts, process nav novests lidz galam...un tas mani sarūgtina.
-
0 0
laima1000 (34) 6 (15164)3317 15 g
es sevi miilu.viss prejis jau ir otrja plaanaa.
bet nu jaa saprotms ka cienu-sevi abbizot nevienam nedoshu. -
0 0
munkss (38) 8 (207590)542232 15 g
Neviens nevar sevi cienīt - sevi var tika mīlēt un lepoties ar jau paveiktajiem darbiem
Kas ir gods un cieņa.
Gods ir cilvēka, sociālas grupas, tautas nozīmības, morālās vērtības, prestiža atzīšana. Gods liek cilvēkam tikumīgi rīkoties, lai apliecinātu savus vai kolektīva nopelnus sabiedrības priekšā. Goda jēdziens izsaka cilvēka konkrēto sabiedrisko stāvokli, viņa darbības veidu, tiek izteikts viņa prestižs. Pastāv visdažādākie cildinājuma un goda parādīšanas veidi, piemēram, goda zīmes, goda nosaukumi, goda raksti, goda sardze, goda diena, goda tērps. Godu parāda sveicinot, ievērojot noteiktas pieklājības normas. Ir izveidojušās noteiktas tradīcijas un ceremonijas. Sava veida goda celtnes ir pieminekļi un piramīdas. Valsts un tautas svētki ir noteiktas goda dienas. Ikviens laikmets ievieš savas īpašās iezīmes goda un cieņas satura formā.
Latviešu folklorā goda un godīguma jēdzieni bieži atbilst tikuma un tikumības jēdzieniem, ir pat to sākotnējie aizstājēji. Gods tika izrādīts tam, kas bija godīgs, strādīgs, izpalīdzīgs, var cilvēcīgi pārvarēt lielas grūtības. Gods tika parādīts gan jaunpiedzimušajiem krustībās, gan jaunlaulātajiem kāzās, gan aizgājējiem bērēs.
Cieņa ir morālās apziņas jēdziens, kas izsaka cilvēka morālo vērtību. Tā ir morālā izjūta, attieksme pret cilvēku kā pret mērķi, nevis līdzekli, kas mūs pasargā no manipulācijas ar cilvēku, viņu izmantošanas savā labā. Cieņas apzināšanās ir cilvēka paškontroles un pašapziņas veids, uz kā balstās viņa prasīgums pašam pret sevi. Savas cieņas saglabāšana un apliecināšana, neļauj cilvēkam rīkoties necienīgi. Tajā izpaužas cilvēka lielākā vērtība, kas nereti ārēji ir grūti saskatāma, bet ir būtiskākā cilvēka morālē. Cieņa ir cieši saistīta ar tādām morālajām vērtībām kā brīvība, pienākuma apziņa, labā griba, patiesīgums, dzīves jēga, daiļums, mīlestība. Cieņa nav atkarīga ne no cilvēka ieņemamās vietas sabiedrībā, ne no viņa darba rakstura. No paša cilvēka ir atkarīgs, kāda būs viņa cieņa un kā viņš izpildīs savu cilvēka sūtību.
Necieņa izriet no cilvēka augstprātīgas attieksmes, no iekšējā aizkaitinājuma, kuru nespējam sevī apslāpēt, no pašcieņas trūkuma, no izteikti viennozīmīga cilvēku dalījuma labajos un ļaunajos, no paša morālās samaitātības un visu vērtēšana balstoties tikai uz savu viedokli, no vienaldzīgas attieksmes pret cilvēkiem un visu apkārtējo pasauli utt.
Cieņu pelna gan mazs bērns, gan pieaudzis cilvēks, slims vai vārgs , vecs un nespēcīgs. Cieņā ir cilvēku vienlīdzības ideja. Goda jēdziens prasa cilvēku cienīt tādā mērā, kā viņš to ir pelnījis, bet personības cieņa dibinās uz visu vienādajām tiesībām uz cienīšanu. Bez cilvēka personiskās piepūles, personiskās pieredzes un pārdzīvojumiem, gribas nav iespējams iemantot ne sirdsapziņu, ne cieņu, ne arī labestību. Šī morālā bagātība ir jāapgūst.
http://www.liis.lv/etika/tema6.htm
Cieņa
Kas pats ir liels, tas ciena cita lielumu. - Vitauts Ļūdēns
Kas ir cieņa? Tā ir vēlēšanās, lai visi tevi uzskata par labu cilvēku ar nevainojamu uzvedību, par tādu, kas mīl savu tuvāko. Kas nav vienaldzīgs pret dabu, skatās filmas par dzīvniekiem un vēro, kā tie cīnās par savu vietu zem saules. - Paulu Koelju, Veronika grib mirt
Ja es necienu pretinieku, tad es necienu savu cīņu. - Ojārs Vācietis
http://tikainesakinevienam.lv/category/ciena/ -
0 0
houseworx (35) 6 (19904)3737 15 g
no vienas puses cienu, bet citas nea pat esmu nosodosh pret sevim.
bet zinu tikai to ka cienu kadu citu cilveku, vairak pat par sevi -
0 0
anis (35) 4 (2122)311 15 g
Ļoti labs jautājums! Īstenībā jāpadomā, lai varētu tā kārtīgi atbildēt. Man liekas, ka baigi jāapzinās, ko 'cienīt sevi' vispār nozīmē.. Es laikam necienu sevi ar visu to, ko vārds 'cieņa' nes sev līdz, tikai daļēji..
-
-