Labākā atbilde
-
3 0
baigaa 5 (3701)1510 16 g
Daugavas Vanagu mērķi un uzdevumi
Latviešu aprūpes biedrība Daugavas Vanagi (DV) ir bezpeļņas nevalstiskā organizācija ar šādiem uzdevumiem:
Pulcēt latviešus visā pasaulē vienotas tautas kopības saglabāšanai;
Kopt un uzturēt latviešu starpā varoņgaru, nacionālo vienotību un morālisko stāju;
Palīdzēt grūtības nonākušiem tautiešiem;
Atbalstīt un veicināt latvisko kultūru, izglītību un jaunatnes attīstību;
Aizstāvēt Latvijas neatkarību un brīvību;
Stiprināt ticību Latvijas valstij, tās demokrātiskās iestādēs, cilvēku tiesībās un brīvībai;
Godināt visus karavīrus, kas cīnījušies par Latvijas brīvību un neatkarību;
Sadarboties ar cilvēkiem no citām tautām kopējo interešu un mērķu sekmēšanai
Atbildes
-
0 0
aapa 6 (13058)3636 16 g
-
-
0 0
supraman 4 (1526)27 16 g
Baigā varu tev pateikt tikai vienu , tie daugavas vanagi vareja bikīt atrak izveidoties , nu kautkad 10gadus atpakaļ, tagad no viniem jegu neredzu, man nav kopīgas valodas ar tiem nodevējim kas uz ārzemem aizbraukuši laimi meklēt, līdz ar to domā ka ir krutim, kamēr es tjip muļķis sēžu sava dzimtenē un maksaju nodoklus par vinu smirdigajam pakaļām. kulturas ari latvija nekadas , visi tikai sper viens otru idejas , grutiba nonakušie ir tikai bomži un slinki cilveki kuri nevēlas stradat. Brīvību vairs nevar aizstāvēt jo ta ir atdota jau kā 5 gadi . Latvijas valstij vajag ergli ne vanagu lai stiprinātu ticibu zagliem un nodevejiem :) Godināt latviešus kas cinijusies par brivibu gan var. Un sadarboties toch var ar citam tautam ha ha it ipasi ar poliem .
Sen jau viss ir pakaļā. -
-
-
-
-
-
-
-
0 0
iive 7 (41980)2614 16 g
DV organizācijas sākumi atrodami Britu pārvaldītā karagūstekņu nometnē Beļģijā pēc Otrā Pasaules kara noslēguma. DV organizāciju dibināja šajā karagūstekņu nometnē 1945. gada 28. decembrī bijušie latviešu leģiona kareivji. Jaunās organizācijas sākotnējie mērķi bija izpalīdzēt latviešu bijušiem karavīriem un viņu ģimenēm.
Aptuveni 25,000 latvieši bija ieslodzīti rietumu sabiedroto pārvaldītās karagūstekņu nometnēs. Lielākais skaits atradās Britu pārvaldītās nometnēs ziemeļu Vācijā. Kaut daudzi bija izkaisīti starp daudzām nometnēm, apmēram 12,000 mājoja Cēdelgēmas nometnē Beļģijā. No darbības sākumiem 1945. un 1946. gadā DV organizētājiem bija atļauts sazināties ar latviešiem citās nometnēs lai izveidotu tīklu savstarpējam atbalstam. Kaut sākumā biedri sastāvēja no bijušajiem leģionāriem, DV organizācijas dibinātāji cerēja ietvert visus latviešus viņu biedru rindās. Pēc viņu izlaišanas no kaŗagūstekņu nometnēm 1946. gadā, bijušie zaldāti pārcēlās uz bēgļu nometnēm, kur viņi turpināja centienus piedāvāt savstarpēju atbalstu un izturēt savu vienotību.
1950. gadu sākumā, latvieši bēgļu nometnes atstāja un pārcēlās uz dzīvi Austrālijā, Rietumeiropā, Kanādā, Dienvidamerikā, un Amerikas Savienotās Valstīs. Daugavas Vanagu organizācija gāja viņiem līdzi.
Caur gadu desmitiem DV biedri turpināja savu uzdevumu savākt un savienot latviešus, lai saglabātu latviešu nācijas vienotību. Ilgus gadus šo uzdevumu izprata, kā cīņu par Latvijas atbrīvošanu no padomju varas. DV ir arī pūlējusies veicināt latviešu jauniešu izglītību un viņu iesaistīt ārpus Latvijas dzīvojošo latviešu kopienā. Tas tiek darīts piedāvājot stipendijas un atbalstot latviešu skolas, korus, tautas deju kopas, teātru kopas, sporta komandas un daudzas un dažādas kulturālās nodarbības.