Labākā atbilde

  1.  3 0

  Country 6 (11601)228 10 g  

  Vispirms jāteic: ja cilvēks vēlu vakarā daudz ēd un piedevām smagu barību (gaļu, sēnes u.tml.), tad viņam nakts miegā var rādīties murgi. Būtu jāpavakariņo līdz pulksten 19.00, lai kuņģis paspētu pārstrādāt barību.

  Jebkuram sapnim var piešķirt neskaitāmi daudz nozīmju. Laika gaitā cilvēka skatījums uz vienu un to pašu sapni arī mainās, jo bagātinās viņa pieredze un mainās viņa attieksme pret pasauli, sevi pašu.

  Lai izprastu sapņa saturu, cilvēkam ir svarīgi apzināties to, ka viņa esamība pasaulē noris 4 dimensijās.
  Fiziskā dimensija nozīmē to, kāda ir cilvēka esamība fiziskajā pasaulē, kādas ir viņa attiecības ar savu fizisko ķermeni un kāda ir viņa apkārtējā vide.
  Sociālā dimensija – kādas ir cilvēka attiecības ar līdzcilvēkiem un kāda mijiedarbība ar viņiem notiek.
  Psiholoģiskā dimensija – kādas ir cilvēka attiecības pašam ar sevi un intīmas, tuvas attiecības ar citiem, kādas ir cilvēka personības īpašības, raksturiezīmes.
  Garīgā dimensija – kādas vērtības, pārliecība, priekšstati, jēga un ideāli ir nozīmīgi cilvēkam.
  Vispirms jāmeklē, uz kuru dimensiju sapņotāja sapnis norāda

  Fiziskā dimensija

  Vēstulē minētajā gadījumā sapņa vēstījums varētu attiekties uz fizisko dimensiju – drupas, drūmums, draudi fiziskajam ķermenim. Varbūt šī sieviete izjūt reālus draudus no apkārtējiem cilvēkiem (vīra, kaimiņiem, kas uzbrūk, dzenas pakaļ, “bedri rok” u.tml.).

  “Drūmas pilsētu drupas” var liecināt, ka šīs sievietes dzīvē kaut kas jūk un drūp. Varbūt jūk un drūp viņas cerības, sapņi, veselības stāvoklis vai attiecības ar nozīmīgiem cilvēkiem?
  Atbildi uz šiem jautājumiem varat sniegt tikai Jūs pati, Valija M.

  Aplūkosim piemērus, kā problēmas cilvēka četrās dimensijās varētu izpausties sapņos. Par fizisko jau tikko runājām. Tālāk aplūkosim pārējās trīs dimensijas.


  Sociālā dimensija

  Ja cilvēkam ir ilgstošs konflikts darbā ar kādu kolēģi un tas netiek risināts, ar laiku sapnī zemapziņa dos signālus. Kaut arī cilvēks mēģinās sevi apmānīt un no apziņas šo savu problēmu izstums, vienalga no zemapziņas nāks signāli, ka kaut kas nav kārtībā, ka konflikts nav atrisināts.

  Mūsu zemapziņa informāciju var mums pasniegt tiešā veidā, burtiski un ļoti izsmalcināti, caur tēliem, simboliem. Saskaņā ar Z.Freida teoriju, lai zemapziņas informācija nonāktu mūsu apziņā, tā iziet cauri smalkai cenzūrai. Sākotnēji zemapziņa mums sniedz “smalkus mājienus” (tēlu, simbolu veidā) par mūsu izjūtām, pārdzīvojumiem. Ja cilvēks nepievērš tiem uzmanību, ignorē, izstumj atpakaļ zemapziņā, tad tā informāciju pasniedz jau daudz tiešākā veidā, “kliedzot” par to, kas ar mums notiek. Tad sapnī parādīsies konkrēti cilvēki un sižeti, kas ir saistīti ar mūsu pārdzīvojumiem.

  Ja cilvēks ir sastrīdējies ar kādu kolēģi darbā, mājās ar sievu (vīru) un vēl ar draugu, tad sapnī viņš var izjust tukšuma, vientulības izjūtu, var parādīties drūma apkārtne, klejošana pa tuksnesi, mežu, meklējot izeju no tā. Tas ir signāls, ka kaut kas nav kārtībā mūsu sociālajā dimensijā.

  Protams, tas atkarīgs, cik sāpīgi un dziļi cilvēks konfliktu pārdzīvo.

  Uz sociālo dimensiju attiecas arī cilvēka saskarsmes problēmas.

  Zemapziņa var signalizēt par visu traucējošo – vainas apziņu, dusmām, agresiju. Tieši vainas apziņa ir tā, kuru mēs visvairāk negribam sev "pielaist klāt", jo to ir ļoti grūti pārdzīvot. Mēs mēģinām vainas apziņu apspiest, un tad tā "parādās" sapnī. Piemēram, ja māmiņa jūtas vainīga, ka maz laika veltī saviem bērniem, jo ir noslogota darbā līdz astoņiem vakarā, viņai sapnī rādīsies bērni vai bērnu trūkums.


  Psiholoģiskā dimensija

  Psiholoģiskā dimensija norāda uz mūsu attiecībām pašam ar sevi un intīmām, tuvām attiecībām ar citiem cilvēkiem. Tā atspoguļo mūsu personības īpašības.

  Cilvēkam ir raksturīgi salīdzināt sevi ar citiem, un tas nav nekas nosodāms, ja tas nepārkāpj zināmas robežas. Dažkārt šajā salīdzināšanas procesā cilvēks var zaudēt pats savu individualitāti, Patību, “Es esmu” pārdzīvojumu. Tad tiek pieņemti citu cilvēku uzskati, vērtējumi, ideāli un pazaudēti savējie. Sapnī tas var izpausties kā sevis pazaudēšana (“Manas dzimšanas dienas svinībās ir pilns ar viesiem, bet manis paša tur nav”, “sapulcē darbā tiek pieņemti svarīgi lēmumi, man arī tur ir jābūt, bet es sevi tur neredzu”). Dažkārt tuvās, intīmās attiecībās ar otru cilvēku iespējama tāda saplūšana, ka cilvēks vairs nedzīvo savu dzīvi, viņš nespēj nodalīt, kas ir mans un kas nav, ko es vēlos, kas man ir svarīgi utt. Sapnī tas var atspoguļoties kā sevis uztvere par otru cilvēku (“Man ir viņa ķermenis, es redzu viņa seju, bet saprotu, ka tā esmu es pati. Es daru to, ko viņš dara.”).


  Garīgā dimensija

  Garīgajā dimensijā izpaužas mūsu vērtības, pārliecība, priekšstati, jēga, ideāli un ticība. Bieži vien mums ikdienā nav laika aizdomāties par garīgām lietām, tomēr tās pastāv un izpaužas mūsu attieksmē pret sevi, līdzcilvēkiem.

  Ja cilvēks dzīvē būs izdarījis kādu pārestību (nemīlestību) pret otru cilvēku, viņš sapnī to pārdzīvos. Pat, ja tas būs noticis neapzināti, viņa zemapziņa signalizēs, ka viņš ir pārkāpis kādu bausli un cilvēks sapnī sevi šaustīs.

  Jāteic, arī garīgajā dimensijā sapņi par problēmu var dot ziņu gan tiešā, gan slēptā veidā. Ja cilvēkam ir attiecības ar Dievu, tad viņš sapnī vistiešākā veidā var saņemt kādu Dieva sodu. Ja cilvēks apziņas līmenī Dievam netic, tad sapnī zemapziņa raidīs šifrējamus signālus.

  Sapnī var uzplaiksnīt arī senāka pagātne. Ja man cilvēks stāsta, ka sapņos skaidri redz konkrētu māju, savu māti, tēvu, kuri nav viņa šīs dzīves vecāki, iespējams, ka viņa zemapziņa glabā informāciju par kādu iepriekšējās dzīves neatrisinātu problēmu. Un, ja cilvēkam ir vēlēšanās "rakt" tikt dziļi, domāju, ka viņš arī šīs atbildes var atrast.


  Šīs četras pieminētās cilvēka esamības dimensijas nevar ranžēt pēc vērtīguma, tās ir paralēlas, un arī sapņos mēs varam tās visas atklāt. Varbūt kāda no tām sapnī būs spilgtāk atspoguļota, tad tas nozīmē, ka tajā ir pašreizējais pamatkonflikts.

  Kādas dimensijas iztrūkums sapnī var norādīt arī uz to, ka varbūt ir vērts pievērst uzmanību šai te mūsu esamības pusei. Piemēram, ja cilvēkam ir konflikts ar darba kolēģiem, tad ir vērts pievērst uzmanību: savai fiziskajai pašsajūtai – kā es jūtos, kā mans ķermenis reaģē uz šo konfliktu; attiecībām ar līdzcilvēkiem – kā es veidoju šīs attiecības, cik atbildīgs esmu es pats par šo konfliktu; kādas manas personības puses tiek ievainotas – pašapziņa, pašvērtējums utt.; kāda nozīme šim konfliktam ir priekš manis, ko es zaudēju, ko iegūstu, kādu mācību es varu saņemt no tā.

  Vari palasīt, varbūt kaut kas noder...

Atbildes

  1.  0 0

  Letinhs 7 (48161)4984 10 g  

  vnk vaig aiziet pie psihaloga.....nu nejau tā ka ārstētos... bet viņš tev sniegs pareizo atbildi.... es zinu.... jo bieži šo amata pārstāvi esmu saticis.....

  1.  0 0

  Kruzo 6 (8753)3642 10 g  

  hmm, varbūt pamēģini gulēt citā gultā? Ja murgu nebūs, tad iespējams kaut kas nav kārtībā ar gultu - manas domas: moš kaut kāda slikta aura... vēl radās jautājums: vai iepriekš kāds cits tajā gultā nav slimojis, vai miris?

  1.  0 0

  laaciiiicccc 7 (44048)430245 10 g  

  Domājot pozitīvi!

  1.  0 0

  vijeens 6 (13889)3313 10 g  

  Varbūt,ka  Tava gulta ir uz āderes krustpunkta-PĀRBAUDI....VESELĪBAI KAITĪGA PADARĪŠANA.

  1.  0 0

  Odium77 7 (44056)3412 10 g  

  tu esi paarliecinaata ka tie kaucik sekmiigie meegjinaajumi kusteeties un acis atveert ir tikai sapnis? tu nenoraadiji pieraadiijumus. to visu vareetu nosaukt arii par astraalo celjojumu, taadu versiju arii tev varu pasviest, pati vari izlemt ticeet vai neticeet. un cik aprakstiiji, nekas tur briesmiigs neizklausiijaas, man ir bijis kaukas liidziigs, bet kudii briesmiigaak, vieniigais ne tik regulaari.

  1.  0 0

  agapimuuu 7 (20660)41269 10 g  

  pameditee...
  aizej kaut kur..izliec negativo ara visu...

Līdzīgie jautājumi

 • lai labi dejotu ir jāatbrīvojas un jāatveras?
  Uzskatu, ka dejas māku var izkopt.
  Tas, cik labi cilvēks dejā spēj sevi parādīt, cik atraisīts būt, ir atkarīgs no tā, cik atklāts un sevī NEnoslēgts cilvēks ir dzīvē. Nu, pēc rakstura.

  Ja cilvēks ir sakarīgs, tad attiecīgi - arī dejos sakarīgi! :)
  Un atbrīvoties uz dancefloora.. tā jau nav nekāda problēma. Tur visi ir atbrīvojušies un jautrā prātā :)
  Problēmas sākas tad, kad jāatbrīvojas, vadot prezentāciju vai kādu pasākumu, turklāt radot citos interesai par savu stāstīto :)
 • Kā lai atbrīvojas no šīs slimības? (jaut. iekš.)
  Arī domāju, ka viens tur nevar tikt galā vajag tuvinieku palīdzību un iespējams ne tikai tuvinieku...nepieciešama vides maiņa iespējams arī dažu draugu, jo diez vai vienatnē iet...'jāatrod jauna aizraušanās...
 • Kā lai uz visiem laikiem atbrīvojas no hroniska cistīta?
  Paprasi ginekologam!
 • Kurš no jums visiem vēl pa vidusskolu dzīvojas?
  man arī dzīves skaistākie gadi cauri


  a mums vecajiem pieredze lielāka
 • Kā jums šķiet sapņi ir mūsu smadzeņu radīti murgi vai no kāda tur augšā zīme?
  ir leņķis, ka sapņi ir neapzinātā astrālā ceļojumā piedzīvotais, tik pakropļots.
 • Tādi nakts murgi -
  AApa, visu cienju,kaadreiz sho jautaaajumu pati veeeleeejos uzdot:) Lai gan man tie paari citi bija padomaa....Nu tad taaa, neviens lai neapvainojas!!!!!!!!!! Itachi ar Nelieti...man vienkaarshi interesanti,kaa vinjiem veiktos....:) Evisa ar Diabolo ( vinja ir ljoti emocionaala,patiesa,miilja un uzticiiiga...Diabolo kaa taada truukst,vismaz man taa shkjiet, bez tam...gan jau,ka attieciibaas vinjsh ir lielisks), Tev, AApa, laikam jau tankss2 kanti meeegjinaaajis sist,ja jau par draugu intereseeejas:)))))))))  Zobrats ar IIvi(nezinu,cik nu ljoti viens otram patiktu,bet parunaat shiem noteikti buutu par ko...bez tam "vecos" ircieshus lieku ar "vecajiem"..)  Decibel ar Sirpukkiiti, Mazinsh ar pssihu(vismaz tikushies vinji ir...kaapeec neturpinaaat?:)) Normys, Kaagribi vareetu meeegjinaaat pieliiist pie Lexus24, bet domaaaju,ka vinja atshuuus... Maxd un AgneseTev arii buutu interesanti....Usver+IIIve(nu nevar zinaat, cik tas Zobrats vinjai labs buuus.....) vai arii ar christy....Vareetu buut veiksmiiigi:)
 • kādi ir slima kaķa murgi?:D
  droshivien ka slimi...par to ka peliites naak un slaktee vinju, spiidzinot un izmantojot
 • Kādi murgi tev parasti rādās?
  Esi redzeejusi filmu "Eternal Sunshine of the Spotless Mind"? Nu man apmeeram kas taads raadaas - eju pa Briiviibas ielu normaali, paskatos sev aiz muguras un redzu tuksnesi un Giizas piramiidas. Paskatos atkal uz priekshu un es jau esmu kaut kur Londonaa

  Aa, un maajas arii man var peekshnji paraadiities/pazust acu priekshaa Un citplaneetieshi nolaupiit, dziities pakalj, utt
 • Kā jūs reaģētu ja pēkšņi skaipā uzrodas kautkāds it kā ārzemnieks, kas interesējas kā mums te Latvijā dzīvojas?
  Ha....vai tad vagons jāizlādē....lai pačalotu ar kādu...man  par ekonomiku neviens nejautā....labu laiku sačalojamies ar komisku arābu...Nu un??????? Passssaulīt-labāk miegs uznāk pēc smieku vitamīnu devas...


Aizmirsu paroli

Рейтинг@Mail.ru Top.LV PULS.LV Professional rating system