Labākā atbilde
-
2 0
Fischerspooner 6 (7999)1820 15 g
Monetārā politika ir pasākumu kopums, kuru mērķis ir ietekmēt naudas piedāvājumu un nodrošināt līdzsvaru naudas tirgū. Tās galvenais uzdevums ir veicināt labvēlīgus makroekonomiskos apstākļus tautsaimniecības ilgtermiņa attīstībai (bieži ar to saprot zemas inflācijas nodrošināšanu). Monetārās politikas ietvaros nauda ir kontroles līdzeklis, ko lieto, lai nodrošinātu ekonomisko stabilitāti. Valsts monetāro politiku realizē valsts centrālā banka (Latvijā tā ir Latvijas Banka).
Monetārā politika var būt aktivizējoša vai ierobežojoša. Aktivizējošas monetārās politikas rezultātā palielinās pieprasījums, jo samazinās procentu likmes, paaugstinās naudas piedāvājums vai ir atviegloti kredītnoteikumi, savukārt ierobežojošas monetārās politikas rezultātā pieprasījums samazinās, jo pieaug procentu likmes, pazeminās naudas piedāvājums vai ir stingrāki kredītnoteikumi.
Fiskālā politika
Un tā - fiskālā politika ir valsts izdevumu un nodokļu sistēmas izmantošana makroekonomikas pamatmērķu nodrošināšanai. Fiskālā politika ir valsts finansu politikas sastāvdaļa, jo bez tās finansu politikā vēl ietilpst monetārā jeb kredītu un naudas politika, kas kontrolē naudas apgrozību.
Atbildes
-
-
-
0 0
Dwinite 7 (32063)41846 15 g
Fiskālā politika attiecas uz valsts izdevumiem un nodokļiem. Veidojot fiskālo politiku, izmanto šādus "instrumentus":
1)nodokļu likmju maiņa;
2)regulē valsts izdevumus;
3)regulē transfertmaksājumus!
Monetārā - kas saistībā ar naudu!
Jeb:
Ekonomistu rokās ir divi spēcīgi ieroči: fiskālā un monetārā politika. Monetāro politiku virza valsts banka - tā regulē naudas pirktspēju, daudzumu, segumu utt. Fiskālā politika ir nodokļu politika, ar kuras palīdzību tiek iegūta lielākā daļa no valsts budžeta.
http://lv.wikipedia.org/wiki/Fiskālā_politika -