Grūtniecības pirmie vēstneši

Katra sieviete agrāk vai vēlāk sev pajautā - vai tik es neesmu stāvoklī? - tiklīdz sajūt kaut mazākās pārmaiņas savā veselībā. Bet kādas ir tās pazīmes, pēc kurām var teikt - jā, es tiešām esmu stāvoklī -, neapmeklējot ginekologu un nenododot analīzes, lai to uzzinātu?

Jo ne jau vienmēr reiboņi, slikta dūša un kāre pēc skābiem gurķīšiem norāda uz grūtniecību. Ja mēnešreizes kavējas, sievietei vajadzētu pēc iespējas ātrāk noskaidrot situāciju. Jāpievērš uzmanība - tādi simptomi kā krūšu jutīgums, miegainība, emocionāla labilitāte, bieža urinēšana, vaginālie izdalījumi, nelabums vai tumšāki krūšu galiņi var būt grūtniecības pazīmes. Tomēr neviena no šīm pazīmēm nav pilnīgi drošs pierādījums, jo to var izraisīt arī slimība vai stress. Arī uz mēnešreizēm nevar paļauties, jo dažām sievietēm arī grūtniecības laikā turpinās viegla asiņošana. Pilnīgu skaidrību ieviesīs tikai grūtniecības tests.

Menstruāciju trūkums – šī ir pirmā un galvenā pazīme, kas liecina par grūtniecību, tomēr uz to nevajadzētu paļauties. Ja esat pilnīgi vesela, ievērojat pareizu ēšanu un dzīvesveidu, tā var būt pazīme, bet, ja jums ir liels stress vai anoreksija, tad mēnešreizes var nesākties ne jau grūtniecības dēļ. Stresa un anoreksijas gadījumos mēnešreizes var kavēties vairākas nedēļas. Ja tomēr esat veselīga sieviete, varat vērot nākamās pazīmes. Tomēr, lai cik dīvaini tas būtu, arī grūtniecības pirmajos 3 mēnešos var tikt novērota asiņošana, tomēr tā nav tik spēcīga kā parastajās asiņošanas dienās. Tāpēc, ja jums ir mēnešreizes, bet vienlaikus ir citas pazīmes un ir kaut mazākā grūtniecības varbūtība, noteikti vērsieties pie ārsta, lai pārbaudītu savas aizdomas.

Muguras sāpes - parasti vēlīnā grūtniecības laikā, kad ir liela dzemde, kas varētu deformēt mugurkaulu, vai liela augļa priekšguļošā daļa nospiež kādu muguras nervu saknīti. Šī pazīme gan neparādās uzreiz, bet, ja parādās, tātad esat jau kādu laiciņu stāvoklī.

Vēdera aizcietējums - aizcietējumi rodas grūtniecības laikā progesterona (viena no hormoniem) ietekmē. Šis hormons rada gludās muskulatūras, tai skaitā zarnu gludās muskulatūras, atslābumu, tādēļ zarnu lumens ir platāks un peristaltika gausāka. Šā paša iemesla dēļ mēdz būt zarnu gāzēšanās. Daudzām sievietēm grūtniecības sākumā ir arī caureja.

Bieža urinēšana – šī pazīme parādās jau ļoti agri. cilvēkam pēc urinēšanas urīnpūslī paliek atlieku urīns. Grūtniecēm sakarā ar atslābušu urīnpūšļa sieniņu atlieku urīna tilpums ir lielāks, tādēļ urīnpūslis ātrāk piepildās un vajadzība pačurāt ir biežāka. Tas notiek arvien pieaugošā spiediena uz urīnpūsli un hormonu izmaiņu dēļ. Grūtniecības laikam palielinoties, urinēšanas nepieciešamība ir saistāma arī ar augļa priekšguļošās daļas spiedienu uz mazā iegurņa orgāniem.

Galvassāpes un reiboņi – par grūtniecību var liecināt arī galvassāpes un reiboņi. Bet šīs pazīmes vien uzreiz neliecina par grūtniecību. Ir jābūt arī citām pazīmēm. Galvassāpes un reiboņi var būt arī no pārguruma, laika apstākļiem u.c.

Slikta dūša un vemšana - šī pazīme parasti parādās 2-10 nedēļu laikā pēc apaugļošanās. Sliktas dūšas intensitāte katrai sievietei atšķiras - vienai tāda vispār var nebūt, otrai var būt neliels nelabums, trešajai slikta dūša visbiežāk beidzas ar vemšanu, tā ka tas ir dziļi individuāli. Turklāt nelabums var mocīt ne tikai no rītiem, bet jebkurā diennakts laikā, bet visbiežāk nelabums ir no rītiem un tukšā dūšā. Slikta dūša var samesties no dažādiem produktiem, pārsvarā tā var parādīties no zivīm. Ja ir slikta dūša, tad vislabāk ir grauzt sausiņus, lai mazinātu nelabumu.

Palielināta ēstgriba – grūtniecības laikā palielinās ēstgriba. Ieteikums – ja tu ko gribi apēst, neliedz sev šo prieku. Tu esi grūtniece un vari ēst visu, ko gribi. Organisms pats pasaka priekšā, kas nepieciešams. Bez barības apjoma palielināšanās sievietei var rasties riebums pret dažiem ēdieniem, kura agrāk nebija.

Nespēks un miegainība – šīs pazīmes ir novērojamas grūtniecības pirmajās 12 nedēļās, pēc tam tās pazūd. Ja nāk miegs, ļaujies tam.

Piebriedušas un jutīgas krūtis - grūtniecības sākumā krūtis kļūst lielākas un ir jutīgas. Tāpat krūšgali parasti kļūst tumšāki nekā parasti.

Smaržas izmaiņas – grūtniecības laikā var mainīties smarža. Tā kļūst stiprāka. Var mainīties arī patika pret smaržām. Smaržas, ko vienmēr esat dievinājušas, nu var jums likt saviebties. Stipra nepatika pret dažām lietām, tādām kā alkohols, kafija, cigarešu dūmi, un kāre pēc citām.

Ja jums ir kāda no pazīmēm, uztaisiet grūtniecības testu. Tomēr vislabāk, pat ja tests ir negatīvs, doties pie sava ginekologa. Jo ne vienmēr tests parāda grūtniecību.

Komentāri (1)

Scorpio3 (36) 10. septembrī, 2012.g.  
 0 0
Tāpec nevaig pisties pa labi/kreisi un uzvesties kā maukai, kādi tur testi, normāliem cilvēkiem normalas atiecibas kur vini zin kad grib bernu, un pie vissikākajam slimibam nu tulit skries pie ārstiem.. viens no veidiem ka nepalikt stāvoklī - savaldit savu pežuku, vot i risinājums visām problēmām...


Reģistrācija Aizmirsu paroli

liana1990