Labākā atbilde

    1.  1 0

    likky666 7 (27714)3918 14 g  

    olbaltumvielas veidojas sintesējoties aminoskābēm par paraugu ņemoti informāciju no DNS, kas atrodas kodolā, turklāt pāarakstīšana ir iespējama tikai no tā DNS, kas ir eihromatīna sastāvā. šo procesu var iedalīt 2 fāzēs- transkripcija un translācija. transkripcijas fāzē dns dubultspirāle īpašu fermentu iedarbībā tiek pārdalīta un notiek informācijas pārrakstīšana no DNS uz matrices jeb informācijas RNS pēc komplimentaritātes principa.. pārrakstīšana notiek tikai kādā konkrētā DNS apgabalā, kas satur kodēto informāciju par vajadzīgo OBV (olbaltumvielu). kad informācija ir pārrakstīta, mRNS pa kodola porām nonāk citosolā (citoplazmā), kur jau atrodas ribosomu lielās un mazās subvienības, kuras tiek noformētas kodoliņos. mRNS savienojas ar mazo ribosomas subvienību un tai ar iniciācijas faktora 1 palīdzību piesaistās transporta RNS, kas tek saukts arī par iniciācijas aminoacetil metionīna RNS (skolā pietiek ja zina- iniciatora RNS). Šis ir īpašs tRNS, kas nodrošina translācijas uzsākšanas prcesu- iniciācijas faktors 2 piesaista lielo ribosomas subvienību mazajai un uz to virzās nākamais tRNS ar nākamo aminoskābi, kas piestiprinās pie nākamā kodona (tie ir 3 secīgi izvietoti nukleotīdi, kas kodē kādu aminoskābi)  ar antikodonu. Lielā un mazā subvienība apvienojoties izveido 2 iecirkņus- P, kur notiek aminoskābju savienošana ar peptīdsaitēm un A, uz kurieni tiek transportēta aminoskābe. Šīs aminoskābes atrodas brīvi citosolā, kur tās atrod unar ATF (ATP) palīdzību tiek piesaistītas pie tRNS. Izņēmums ir pirmā tRNS, kas uzreiz nonāk P iecirknī, nākamās nonāk A iecirknī, pirmā ribosoma atbrīvo amonoskābei, kas izveido peptīdsaiti ar otro aminoskābi un šī pirmā tRNS atstāj ribosomu. ribosoma pabīdās par vienu kodonu uz priekšu, otrais tRNS nonāk P iecirknī un uz A iecirkni tiek attransportēta 3. tRNS... šis process notiek, līdz konkrētā OBV ir izveidota, atbrīvošanas faktors atbrīvo abas subvienības, bet OBV tiek izmantota pašas šunas vajadzībām, ja tā tiek sintezēta brīvajās ribosomās, vai arī tiek modificēta un sekretēta ārpusšūnas matriksā, ja tā tiek sintezēta graudainajā ET.....

    būtībā tas ir diezgan primitīvs pārstāsts, jo es tagad rakstu pēc atmiņas... un īstenībā jau es nezinu cik daudz skolā no tā ir jāzina, bet mums, medicīnas fakultātes studentiem mēdz piesieties pie katra vārda, kad ir runa par OBV sintēzi.


    bet īstenībā tas nav Gada gudrākais jautājums.... Ir daudzas citas, katrai nozarei specifiskas lietas.

Atbildes

    1.  1 0

    kapeeec 4 (1695)35 14 g  

    Kāpēc gan skolēni vairs ņefiga nemeklē atbildes skolas uzdevumiem....tak mācību grāmatas vēl drukā.Tu tak pats esi teicamnieks.Padomju  laikā skolēni  nebija tik tizli un slinki.Mani tas kaitina.

    1.  1 0

    Vaavereens 7 (31453)41251 14 g  

    gads jau tikai iesācies... :D

    1.  0 0

    DrDestroy 7 (81057)4726 14 g  

    Un te Tev gada stulbākā atbilde!   Izmanto googli+ translate. Viss smalki aprakstīts. Varētu pārdrukāt, bet vietas nepietiks, citiem neinteresanti un miegs jau nāk.  

    http://ru.wikipedia.org/wiki/Белки

    1.  0 0

    andrixin123 1 (157)1 14 g  

    skumji :D

    1.  0 0

    dzeerveniite 4 (2264)316 14 g  

    Man šajā tēmā labāk padodas DNS replikācija (mRNS, tRNS u.t.t., u.tml.) - atbilde uz konkrēto jautājumu vairs nav tik svaigā atmiņā.

Līdzīgie jautājumi


Reģistrācija Aizmirsu paroli

Рейтинг@Mail.ru Top.LV PULS.LV Professional rating system