Atbildes

  1.  0 0

  gardners (73) 6 (15706)3414 15 g  

  Ja ir 100% aizsargbrilles, tad var arī datorā. Bet nekas neatsver grāmatas(tipogrāfijas) smaržu. Arī tauste dod lielu gandarīju, it īpaši ja grāmata ir iesieta ādā. Un vēl ir bukinistiskie retumi. Atklāti runājot grāmatu nekas nevar aizstāt.!

  1.  0 0

  Lexus24 (41) 6 (6124)1413 15 g  

  Protams ka lasot grmatu. Tu vari gulet gulta kajaas gaisa vari uz kreesla vari vannaa.Pie datora jaseez sastigusam.

  1.  0 0

  kapecic (37) 5 (3314)1413 15 g  

  Atkarīgs no paša cilvēka. Es, piemēram, neuztveru, ja lasu datorā kaut ko tik apjomīgu kā grāmata. Es labāk paņemu reālu grāmatu rokā un lasu

  1.  0 0

  jahamuha1 6 (5228)249 15 g  

  No grāmatas, bet ja rodas nepieciešamība, tad var arī no datora.

  1.  0 0

  monponsje 5 (4243)411 15 g  

  No grāmatas.

  1.  0 0

  surviver 2 (303)2 15 g  

  protams ka no gramatas jo no datora sak acis sapet bet gramata visu laiku jatur kkur un gramatu paliek loti garlaicigi lasit a uz datora kko padarai palasi un taa bet man skiet man labak paatiktu lasit no datora bet tas boja loti acis tapec labak no gramatas :D

  1.  0 0

  sawlux 1 (111) 15 g  

  domaaju ka graamata. jo mazaak bojaajas acis arii interesantaak.

  1.  0 0

  mezhoniitc 1 (170)1 15 g  

  labaak no graamatas.. dators bojaa redzi.. vai nu izprintee un tad lasi. :)

  1.  0 0

  nemiers78 (44) 2 (457)12 15 g  

  grāmata protams ir vislabākais sniegums-gan redzes dēļ gan arī notikumu gaitas snieguma ziņā!

  1.  0 0

  pumpinj 1 (237)2 15 g  

  Nekas unikālāks par grāmatu nav izdomāts! ;)

  1.  0 0

  kakis5 (67) 4 (1053)23 15 g  

  Tikai grāmatās,atlaidies uz dīvāna.

  1.  0 0

  pifiigaa 1 (228)1 15 g  

  no gramatas tas tik ljoti neboja redzi!

  1.  0 0

  Terchiks 5 (3118)1411 15 g  

  Protams grāmat» Abejādi nogurst acis, bet tas tomēr ir veselīgāk, dators ļoti kaitē acīm. Vēl jāņem vērā tas ka ļoti daudziem datora monitors ir 20 -30cm attālumā no sejas.

  1.  0 0

  Peliit (32) 3 (941)23 15 g  

  Manupraat no graamatas! Taa tomeer pierastaak...

  1.  0 0

  dililii (36) 4 (1168)25 15 g  

  no grāmatas, protams, - tas ir ērtāk un veselīgāk!

  1.  0 0

  Marvelouszz (32) 2 (454)25 15 g  

  Labāk ir lasīt no grāmatas, guli, atgaazies kreeslaa... jebkaadaa pozaa vari lasiit, pie datora taa nevar... redze čakareejas pie datora... Bet lasi, kaa Tev eertaak... :)

Līdzīgie jautājumi

 • Kur varētu dabūt okulta satura grāmatas un literatūru, bet vajadzība divās sfērās - demonoloģija, angeloloģija?
  Piekrītu,ka reālāk atrast krievu valodā dzīvē tādas esu redzējusi,turējusi rokās un pat lasījusi,bet kur nopirkt....nezinu
 • Literatūras sarakstā, minot grāmatas angļu valodā, vārdus un uzvārdus jātulko?
  Nav jātulko, ir jāatstāj īstais uzvārds. 110% zinu, vienkārši šodien skolā par to gāja runa!
 • Literatūra. Lūdzu.
  Liriskais "es" šai darbā ir vērotājs - viņš jūt un redz visu esošo, saprot tā esamību un labās, sliktās puses, taču nav gatavs labot jebko no redzētā. Viņš konstatē, spriež un jūt. Viņš saprot, ka kāds no pelēko tūkstošiem būtu spējīgs izdarīt ko satriecošu un skaistu, bet viņš nedomā, ka viņam būtu vajadzība kaut ko mainīt. Darbs pauž vienaldzību visās tās izpausmēs. Darba sākumā ir pieminēta mīlestība vai ilgas, bet pēc tam tās tiek nomāktas ar ikdienas lietām.


  Kaut ko tādu es tur saskatu, bet neesmu pārliecināta, vai tas ir kaut kas pareizs vai nē, tikai izlasi - varbūt radīsies pašai kāda doma :)
 • Ja kāds kaut ko māk no literatūras?
  Vladimira Kaijaka romāns "Enijas bize"
  Rūdolfs Blaumaņis novele „Nāves ēnā"

  Meklē šeit, Tev labāk zināt kas tiek prasīts un kādas tautības literatūra http://www.xnet.lv/index.php?mini=15 visu jau nevar iedot uz zelta paplātes  
 • Literatūra..?
  Klasiskā literatūra.
  Ir jālasa Šekspīrs, Edgars Alans Po, Migels de Servantess, Hemingvejs utt.
  Uzvārdi, ko zina gandrīz katrs; viņiem ir darbi, kuri ir gadsimtus veci,
  bet vērtība mūsdienās nav mazinājusies. Šajos darbos, lai gan savdabīgā veidā, bet tomēr var redzēt, kā cilvēce attīstās,
  bet vērtības tomēr nemainās, jo cilvēks visos laikos ir viens un tas pats. Darbi pamāca vai gluži otrādi - liek nesaprast pilnīgi neko un meklēt atbildes sevī.
  Ir jālasa tās grāmatas, kuras neaizmirst, bet kuras dažādos dzīves brīžos gribas citēt, pieminēt vai atrast līdzību ar sevi.
 • Latviešu literatūra. (..>)
  Abc
  Man nevajag Tavu vērtējumu, bet jautājumu pacēli tiešām labu. Es maz lasu laviešu prozu, iemeslus skaties zemāk, bet...
  Latviešu literatūra šobrīd nav tik aktuāla un daudzveidīga, nedz arī tik pieejama un interesanta kā citās valodās. Tur gan cenas, gan pieejamība, gan izvēle lielāka.
  Principā šī iemesla dēļ es praktiski neklausos latviešu mūziku (stulbi teksti), maz lasu latviešu grāmatas un publicistiku, kaut pats stradāšu literatūras jomā. Gluži vienkārši mums ir pārāk mazs noieta tirgus, bet tas nenozīmē, ka mums nav garīgā potenciāla. Gundega Repše vien ir ko vērta.
  Es nerunāšu par Annu Saksi, Regīnu Ezeri, Bellu, Hanbergu, Klāvu Elsbergu, Igoru Vasiļjevu (Lingas brāli), Immermani, Zentu Mauriņu, Imantu Ziedoni, Māri Čaklo, Juri Kronbergu, Ojāru Vācieti, Zigmundu Skujiņu, Marģeru Zariņu, Hariju Heisleru, Leonu Briedi, Viktoru Avotiņu, Vizmu Belševicu, Inesi Zanderi, Velgu Krilli, Amandu Aizpurieti, Ēvu Mārtužu, Ievu Rozi, Māri Melngalvi, Knutu Skujenieku, Kūkoju, Vējānu, Neibartu, Viku (ImKas brāli), Kunnosu, Azārovu, Laimu Līvenu, Baltvilku, Edmundu Zviedri, Indru Ausekli, Kelmī Stalti, Robertu Mūku u.c. vēl daudzus manis nenosauktos, kas ir veidojuši mūsu nacionālo, latvisko pašapzinu, likuši pamatus lai mēs kā tauta spētu pastāvēt.
  Es nedomāju, ka problēma ir sižetā, valodā, atēlotajos notikumos. Tā vienkārši ir tikai mūsu pašu vēsture, tāsdienas redzējums, rakstnieka prasme atrauties no faktu uzskaitījuma atēlot notikumus, cilvēku pārdzīvojumus, atainot laiku, apkārtni, sabiedrību, neraugoties uz iekārtu.
  Reiz man biblotēkā patrāpījās rokās Jāņa Mauliņa (exdeputāta) grāmata, kura izdota neilgi pēc Atmodas, šķiet 93-95 gada izdevums, un man tā škita un škiet kā pilnīgs murgs un par tādu to uzskatu arī šobrīd. Kā rakstnieks viņš ir pilnīgs nejēga (esmu lasījis arī citus viņa darbus). Murgs, ja to vērtē kā literāru darbu (viņš nespēj atālināties no savas profesijas un sava rokas defekta apraksta,visur bāž iekšā demogrāfijas datus, ir bravurīgs atēlojot savu tikšanos ar VDK utt.), es teiktu, ka tas ir spilgts piemērs KĀ NEVAJAG rakstīt stāstus kā tādus.
  Apbrīnojams ir kas cits.  Sīkāk nezinu, bija viņš deputāts vai nebija tobrīd, bet minētajā grāmatā viņš ieklāva šādu sižetu.
  Stāsta varonis pavērojis procesus kas notiek Latvijā divus trīs gadus pēc neatkarības atgūšanas, sāk domāt kur viņam griezties, ko brīdināt par tuvojošos katastrofu (KNAB tad vēl nebija), policiju, slepeno dienestu, prezidentu, ko vēl?  Ar šo jautājumu lasītājam tad arī stāsts beidzas.
  Ko ar gribēju teikt.
  Rakstieks, literāts, publicists pirmkārt ir Pilsonis ar lielo burtu, kurš redz, spēj izprast, analizēt, aprakstīt, viņš Pareģis, tas, kuram nav vienaldzīgi tas, kas notiek apkārt, viņš ir tas kam patiesi sāp viss notiekošais.
  YAP, tas bija Nostradāmusa cienīgs nākotnes redzējums Mauliņa versijā, tobrīd ne pārāk interesants stāsts, bet tika rakstīts no mūsdienu (to dienu) redzējuma.
  Man, pašlaik un vispār, ir grūti uztvert cita mūsdienu rakstnieka darbu, jo tas nav MANS redzējums un tāpēc šķiet dīvains, savāds, nepieņemams.
  Es apbrīnoju Māru Zālīti, Knutu Skujenieku, Gundegu Repši un vēl daudzus literatūras kritiķus un recenzentus, kuru darbs ir lasīt mūsdienu stāstus, par spēju apspiest savas emocijas, bet viņi ir profesionāļi. Tāds ir arī Viktors Avotiņš, mans draugs, kura darbu ar jaunajiem autoriem esmu bieži redzējis.  
  YAP, internets nokauj grāmatu, redzu to katru dienu pat ģimenē, bet ko padarīsi?
  Man, piemēram, mājās ir visas Doncovas grāmatas, ir arī netā novilktās (ir iespēja izvejot automātiski visas ēdienu receptes utt.), bet labāk patīk lasīt dzīvajā no papīra.
  Ir jau vēl cita problēma latviešu literatūras sakarā. Tie ir „action” kas dominē TV, filmās, grāmatās. Tas ir detektīvs, bojeviki, mistika un fentazi tipa stāsti. Stāsti, kas atrauti no reālas dzīves un ataino mūsu nepiepildītos sapņus, bet ne realitāti. Tie ir kā rozā brilles mūsu jūtām, pasaules izpratnei.
  Nu ja, ieskrējos te ar tekstu, bet arī mani kaitina, ka man nav iespēju lasīt, varbūt izprast un izdaudīt, citus latviešu autorus. Rakstīt par mūsdienām ir grūti, interesanti, bet tā ir gandrīz vai dokumentālistika.
 • Kāds var palīdzēt ar literatūras mājasdarbu?
  nu varbuut vari uzrakstiit kas tieshi literaturaa notika pagaatnee, varbuut paraadiijaas kaadi jaunie literatuuras zhanri, kas ietekmeeja uz nakotni (shaajaa laikaa uz tagadni), vai dzima kaadi rakstnieki kas ieteekmeeja uz tautu ar saviem darbiem..varbuut pat arii uz valstii.. un kas notiek shodien, vai kaads veel atceras tos rakstniekus, zhanrus ))
  aarrr, gruuts uzdevums ;[
  bet vispaar skaties uz to ko juus jau izgaaja peec programas un raksti par to ko zin )) padoma labi, viss izdosies, tikai irc izsleedz;DDDD
 • Vai kāds var palīdzēt ar uzdevumu latviešu literatūrā?
  Es droši vien, ka nē, jo jaunajai literatūrai nesekoju līdzi, bet kāpēc atgāzējas stacijas zirgi - varbūt dēļ pilsētas netīrā gaisa, zālīte piesūkusies ar visādām lokomotīvju eļļām, degvielām... Nu tā kaut kā...  
  Piedod par stulbu atbildi! Veiksmīgu dienu!    
 • Kāda veida literatūra aizrauj?
 • Ir kāda speciāla literatūra tieši par astrālajām būtnēm?
  http://www.saulesjosta.lv/index.php/astrolevitacija/1859-jusu-pirmais-astralais-celojums.html

  http://epadomi.lv/interesanti_neparasti/pasaules_noslepumi/17102013-apzinas_regi


Reģistrācija Aizmirsu paroli

Рейтинг@Mail.ru Top.LV PULS.LV Professional rating system