Labākā atbilde

    1.  5 0

    Mis_Me (35) 6 (14780)31233 15 g  

    Varbūt "funkcionālisms" ?

    Funkcionālisms ir psiholoģijas virziens, kas uzskatīja, ka jāpēta psihes funkcijas, nevis apzinātās pieredzes struktūra.
         Šis ar sabiedrību saistītais raksts ir nepilnīgs. Jūs varat dot savu ieguldījumu Vikipēdijā, papildinot to.

    Funkcionālisms (lat. Functio – izpilde) – modernisma arhitektūras virziens. Radies 20. gadsimta pirmajā pusē Rietumeiropā vēlāk izplatījies arī ASV un Japānā. Funkcionālisti par arhitektūras pamatprincipu atzīst celtnes atbilstību tajā notiekošajiem darba un sadzīves procesiem („formu nosaka funkcija”). Arhitektūrā tiek ņemtas vērā visas galvenās dzīves funkcijas – dzīvot strādāt, atpūsties, pārvietoties. Izmantojot celtniecības tehnikas sasniegumus, tas deva jaunus dzīvojamo kompleksu plānošanas paņēmienus (standartizētas dzīvojamās mājas sekcijas un dzīvokļi, ēku izvietojums rindās ar galiem pret ielu). Praksē bieži radīja arhitektonisko formu askētismu un shematismu. Tā veidošanos sekmēja 19. gs. arhitektu O. Perē (Francija), V. Morisa (Anglija), L.H. Salivana (ASV) ,Frenka Loida Raita (ASV) teorētiskās un praktiskās darbība. Ievērojamākie centri Vācijā („Bauhaus”), Nīderlandē („De Stilj”). Ievērojamākie pārstāvji V. Gropiuss, L. Mīss van der Roe, Lekorbizjē. 20. gadsimta vidū funkcionālisma nozīme mazinājās un 60. gadu beigās to nomainīja konstruktīvisms un racionālisms.

Atbildes

    1.  0 0

    gahana 7 (20832)3728 15 g  

    nez, ne google, ne svešvārdu vārdnīcā skaidrojuma šim vārdam nav. bet droši, ka tas ir atvasināts no vārda funkcionāls. varbūt kkāds pētījums vai sistēma, pēc kuras var izmērīt funkciju darbības spēju vai kkā tā.. nav viegls jaut.

    P.S. ja gribi pēc iespējas vairāk atbilžu, kuru starpā tad vislabāk var atrast pareizāko un/vai piemērotāko, tad labāk neliec to kā jaut. ekspertiem, tas  ļoti ierobežo saņemto atbilžu skaitu..

    1.  0 0

    kaagribi (64) 6 (15341)237 15 g  

    1. Arhitektūras virziens, kura pamatprincips ir celtnes atbilstība tajā notiekošajiem darba un dzīves procesiem.
    - 2. 20. gs. izveidojies psihes (apziņas) filozofijas virziens, kurš sakņojas biheiviorismā un psihiskos stāvokļus skaidro ar cēloņa un seku attieksmēm, lielā mērā izmantojot analoģiju ar datora programmatūras un aparatūras attieksmēm.
    - 3. Psiholoģijas virziens ASV 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā, kas psihiskos procesus, apziņas darbību gk. pētīja kopsakarā ar izturēšanos, pielāgošanos videi un reālajām dzīves situācijām.
    - 4. Koncepcija, kurā galvenais uzsvars likts uz (kā) praktisko izlietojumu.

       Pēc galotnes izskatās, ka tā ir kāda ""mācība par.....""..... bet definīciju neatradu - pamēģini papētīt FUNKCIONĀLISTU domas par dažādām lietām....

    1.  0 0

    Letinhs 7 (48143)41095 15 g  

    ja zinatu tad pateiktu........

    1.  0 0

    Odium77 7 (43716)3413 15 g  

    te jau laikam atbildeeja manaa vietaa, slinkums mekleet.

Līdzīgie jautājumi


Reģistrācija Aizmirsu paroli

Рейтинг@Mail.ru Top.LV PULS.LV Professional rating system