Labākā atbilde
-
3 0
the-one (34) 6 (12402)2524 16 g
Nu ko, ja jau pats uzprasījies.. tagad lasi vien :) :
Sāksim ar to, ka, kopumā ņemot, cilvēki paliek arvien slinkāki. Agrāk līdz skolai soļoja 5km katru rītu, bet tagad nevar 15 minūtes kājām noiet un nenokavēt stundas sākumu. Tas tā, piemērs. Tas pats attiecas uz grāmatu lasīšanu. Lasot grāmatu, tu domā līdzi, fantazē, risini pats notikumu gaitu, paturi prātā visus notikumus, tev galvā ir neskaitāmi iespējamie notikumu atrisinājumi. Tu pats izveido savu stāsta vizuālo tēlu, teiksim tā, tu to uzbur ar savu prātu.
Un tagad paskatamies, kas ar mums notiek, kad skatamies filmas. Viss tiek pienests uz paplātīties un ielikts mutē, atliek tikai norīt un sakošļāt. Viss jau ir paveikts, vizuālais tēls, cilvēku (aktieru) izskats uzskatāmi parādīts, būtībā tev vnk iesmērē tādu skatu, kāds ienācis prātā režisoriem, lasot kādu grāmatu (visi zinām, ka filmas sižets nereti rodas no grāmatām). Un sanāk - tev vairs nav jādomā, tevis vietā kāds jau ir izdomājos.. tā tu sēdi, cilvēks, savā dīvāniņā un truli blenz ekrānā.
Bez apvainojumiem. Ar mums visiem tā ir.. Tur nav nekā slikta. Tas vienkārši ir 21.gadsmits. Ar saviem plusiem un mīnusiem.
Atbildes
-
1 0
filozofs1991 6 (6605)3629 16 g
Gari diskutējams jautājiens, un diezgan filozofisks (pa manu līniju, vai ne?). No savas puses varu teikt, ka cilvēks tiešām pārstāj domāt, kad pārtrauc lasīt (jebko). Viņam vienkārši atmiņā vairs nav informācijas, ko domās apstrādāt, un nedomājošs cilvēks sāk garīgajā attīstībā atpalikt, līdz degradējas pavisam. Un kas ir degradējies cilvēks? Tas ir cilvēks, kura domas ir apstājušās pie pēdējā izlasītā materiāla. Tā kā viņa apziņā vairs nav tieksmes uzzināt ko jaunu, jo viņš nelasa, tad arī domāt vairs nav par ko. Tas īsumā. Bet Tu pasērfo pa portālu www.e-mistika.lv Tur atradīsi materiālu savai "disertācijai".
-
0 0
Lyteo (36) 5 (4207)413 16 g
Skatoties cik daudz tev vajag uzrakstīt... Es sāktu kaut vai ar vāda "domāt" definēšanu... Piemēram, lielākā daļa grāmatu piedāvā faktus, bet vai faktu atkārtošana ir domāšana? Ar ko atšķīrās domāšana no vienkāršas informācijas (kas tev ir palikusi atmiņā vai kuru tu nesen dzirdēji) atkārtošanas? Cik lielā mērā grāmatas spēj likt cilvēkiem domāt un cik lielā mērā vienkārši piepilda ar faktiem? Utt...
-
0 0
raikina31 (47) 6 (9982)2619 16 g
nesen saskāros ar cilvēku kas ikdienas bezjēdzības un smagas slimības rezultātā iekļuva depresijā -
kad izgāja atveseļošanās tūri, tad šis cilvēks atzina, ka cilvēks depresijā ar nelasa, ne jau tāpēc ka negriētu varbūt, bet emocionālais stāvoklis, uztvere utt (un tā kā cilvēka ikdiena inflācijas rezultātā ir nevis labāka bet drūmāka - tad kam gan to Gaismas pili vajadzēs?, ja lielākā daļa ieslīgs depresijās un depresijā cilvēks grāmatas nelasa, jo tie kas par finasēm nevar sūdzēties, pie mums diemžēl ir % mazākumā) -
0 0
Skydlakam 6 (10927)3847 16 g
es tam nepiekritu,es nelasu gramatas,tas nenozime,ka es parsstaju domat.sORRY,MAN LAIKAM NEBUS KOMENTARU