Atbildes

    1.  1 0

    Lainy (38) 6 (18238)3518 15 g  

    Reāli tas neizpaustos kā bankrots, vienkārši valsti vairs nekontrolētu mēs paši, bet visu noteiktu ārvalstu struktūras.

    1.  1 0

    munkss (38) 8 (207590)537205 15 g  

    Defolts gan nav bankrots, tas drīzāk ir iedzīvotāju uzkrājumu zaudējumu virs 40-50% un valsts zelta rezervju zaudēšana, ekonomikas lejupslīde kā 1998 gadā

    Enciklopēdijā Vikipēdija skaidrots, ka bankrots, maksātnespēja un defolts nav viens un tas pats. Maksātnespēja nozīmē, ka parādnieks nespēj pildīt saistības, turpretī bankrots nozīmē ar tiesas lēmumu apstiprinātu maksātnespēju. Nonākot maksātnespējas stāvoklī, uzņēmums var arī nebankrotēt, ja tam izdodas atrast līdzekļus, lai maksātnespēju novērstu, piemēram, aizņemoties vai pārveidojot parādus. Savukārt angļu vārds default tulkojumā nozīmē „trūkums”, „saistību nepildīšana”. Latviešu vārds „defolts” asociējas ar ārkārtēju stāvokli, pilnīgu sagrāvi. Masu medijos tas dažkārt tiek lietots, runājot par valstīm, kas nonākušas lielās finanšu grūtībās (piemēram, par Krieviju 1997. (1998.) gadā). Būtībā ar angļu vārdu default apzīmē stāvokli, kad parādnieks nav izpildījis savas saistības.

    Atbilstoši Vikipēdijas skaidrojumam par valdības maksātnespēju un bankrotu nevar runāt, jo valdība nav tipiska juridiska vienība – tās maksātspēju nenosaka tās aktīvi. Tāpēc pareizāk lietot jēdzienu „in default”, ko latviešu valodā varētu tulkot kā „trūkumā” vai „ar nesamaksātiem parādiem”. Vikipēdijā netiek runāts par valsts kā kopuma nespēju kārtot savas saistības (iekļaujot arī iedzīvotāju un uzņēmumu nespēju atdot parādus). Latvijā valsts ārējais parāds nav liels, turpretī kopējais ārējais parāds, kas ietver arī uzņēmumu un iedzīvotāju parādus pret ārpasauli, ir ļoti liels – gandrīz pusotru reizi lielāks par valsts iekšzemes kopproduktu. Tāpēc var būt tā, ka valdība spēj pildīt savas saistības, bet pārējie nespēj. Turklāt valdībai ir ne tikai ārējās, bet arī iekšzemes saistības – jāmaksā pensijas un sociālie pabalsti, algas valsts un pašvaldību darbiniekiem un jānodrošina valsts institūciju pastāvēšana. Plašāka definējuma trūkumu var skaidrot ar katras sastāvdaļas atsevišķo saistību ar maksātspēju un valsti. Ilgstoši maksātnespējīgi uzņēmumi bankrotē un izbeidz pastāvēt. Iedzīvotāji ir fiziskas būtnes un bankrota dēļ nevar izbeigt pastāvēt, bet, zaudējot ienākumus un īpašumus, viņi nonāk zemākā labklājības līmenī – pat tādā, ka nepieciešama valsts palīdzība. Kā iepriekš minēts, valsts nevar beigt pastāvēt un tās pienākums ir nodrošināt ikviena iedzīvotāja dzīvotspēju. Tāpēc valsts maksātnespēja tiek risināta starptautiskās finanšu sistēmas ietvaros un vienmēr tiek novērsta, vai nu atlaižot konkrētās valsts parādus, vai tos pārveidojot citās īstenojamās formās.


    Pilns raksts ir te - http://www.financenet.lv/zinas/latvija/article.php?id=197378

    1.  0 0

    Odium77 7 (43716)3413 15 g  

    buutu kaa aafrikaa, bezdarbs tuvu simtam, inflaacija nezheeliigaa, iedziivotaaji izkaameejushi utt

    1.  0 0

    beilija 5 (3465)125 15 g  

    pielauju domau ka Krievija mestu uz mums savu 'mazinjo'actinju!!!

    1.  0 0

    dzeerveniite 4 (2264)316 15 g  

    A cik uzzināju no diezgan drošiem avotiem, Latvija tuvākajā laikā nevar bankrotēt. Valsts bankrotējusi skaitoties tikai tad, ja tai nav ne savas noteiktas teritorijas, ne iedzīvotāju..
    Šo vienkārši var saukt par krahu.. Jo krīze šī arī nav  

    1.  0 0

    sintux2255 2 (472)16 15 g  

    ceru ka tas nenotiks

    1.  0 0

    VnK_Raimis (32) 6 (9735)3622 15 g  

    Mēs to pat nepamanītu :D Varbūt tas pat būtu uz labo pusi   Bet kas lai to zin.. :( :/

    1.  0 0

    Dwinite 7 (32063)41743 15 g  

    Nu kāda tur vairs LR? :D Mēs būtu zem kādas citas valsts gan jau :)

Līdzīgie jautājumi


Reģistrācija Aizmirsu paroli

Рейтинг@Mail.ru Top.LV PULS.LV Professional rating system