Labākā atbilde
-
0 0
christy 7 (20416)4960 16 g
# Veģetārieši un cilvēki, kuri ievēro diētu, ir īpaši jutīgi pret UV stariem. Arī uzturā lielā daudzumā lietojot seleriju sulu (250 ml dienā) un ķiplokus, kas satur īpašus ķīmiskos savienojumus, āda kļūst jutīga un, apmeklējot solāriju, var gūt smagus apdegumus.
# Kontraceptīvie līdzekļi savienojumā ar solāriju var izraisīt pigmenta plankumu veidošanos.
# Acs plakstiņu āda minimāli aiztur starojumu. Saules un solāriju gaisma var radīt kataraktu un tīklenes bojājumus, kā arī acs melanomu.
# Agrā pavasarī un vasaras sākumā cilvēki apmeklē solāriju ar mērķi gūt «pamatiedegumu» vai «sagatavot savu ādu» pirms došanās saules staros. Tomēr atkārtoti solārija apmeklējumi nodrošina tikai ļoti nelielu aizsardzību pret tiem saules faktoriem, kas rada ādas bojājumus. Svarīgāk ir apzināties, ka, UVA (solārija) stariem darbojoties roku rokā ar UVB (saules) stariem, tiek izraisīts ādas vēzis.
# Solāriju starojumā (jebkura veida iekārtai) 90-95% ir UVA stari un tajā pašā laikā 5-10% UVB. Tas nozīmē, ka āda tiek pakļauta gan pigmentētiem, gan nepigmentētiem ādas vēžiem.
# Nelabvēlīgu un neatgriezenisku ietekmi uz ādu var atstāt arī viena sauļošanās reize. Piemēram, melanoma attīstās, sauļojoties reti un intensīvi, savukārt baziloma - uzturoties saulē vai solārijā bieži, bet neilgi.
Atbildes
-
0 0
Odium77 7 (43719)3414 16 g
ja fano par aadas veezi tad zem saules guli cik vien speej iztureet. a pa solaarijiem nezinu.
-
0 0
legionars78 (46) 6 (16132)3533 16 g
lieto kreemus saulee, un uzprasi kad pedeejo reizi tika mainiitas lampas solaariijaa,
P.S laikam sievieteem jaazin tas buutu -