Labākā atbilde

  1.  1 0

  Rigas puika (27) 6 (13455)51034 4 g  

      
  Burkānu izcelsme un raksturojums
  autors: Mārīte Gailīte, publicēts: 2010.04.14.

    Burkānu (Daucus carota L.) dzimtene ir Afganistāna un dienvidaustrumu Āzija. Kultūrā tos audzē jau vairākus gadu tūkstošus, viens no pirmajiem tos ir aprakstījis Hipokrāts. Tas ir divgadīgs seleriju (Apiacea) jeb čemurziežu dzimtas augs. Divdīgļlapju klases. Pirmajā gadā veido lapu rozeti, otrajā gadā – līdz 1,8 m augstu stublāju un ziedus. Ievāc otrajā gadā. Ziedkopa – salikts čemurs, sasniedz 3-7 cm diametrā, satur vairākus simtus sīkus, baltus vai gaiši rozā ziedus. Auga ēdama daļa – paresnināta sakne, kas veidojas pirmajā audzēšanas gadā.
    Tas, ka mājas burkāni nākuši no savvaļas burkāniem, ir pasaulē populārs mīts. Lai arī tiem ir līdzīga smarža un garša, ir noskaidrots, ka savvaļas burkāns un mājas burkāns nav no vienas un tās pašas sugas. Botāniķiem līdz šim nav izdevies izstrādāt ēdamo augu no savvaļas saknes. Ēdamais burkāns pamatos atbilst pilnīgi citai sugai, kas ļoti atšķiras.

Atbildes

  1.  0 1

  Lindiena 5 (4314)148 4 g  

  aizej uz bibliotēku un palasi bioloģijas grāmatu, iemācies mācību vielu, ja citi pildīs tavus mājas darbus nebūsi spējīga uzrakstīt kontroldarbu

Līdzīgie jautājumi


Aizmirsu paroli

Рейтинг@Mail.ru Top.LV PULS.LV Professional rating system